Mnogo bolje izdanje: "Zmajićima" malo nedostajalo i do pobjede protiv Švedske

Bh. selekcija se vratila iz rezultatskog deficita, imala i pogođenu prečku

Mlada selekcija BiH došla do drugog boda u ovim kvalifikacijama. NFSBIH

Piše: E. Ćosić

7.9.2021

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je odličnu utakmicu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. "Zmajići" su se protiv favorizane Švedske vratili iz rezultatskog deficita i na kraju odigrali neriješeno 1:1.

Nakon što su u prošlom susretu odigranom u petak protiv Irske (0:2) razočarali navijače, danas su se izabranici Slobodana Starčevića iskupili sa mnogo boljom partijom.

Prvo poluvrijeme pripalo je Šveđanima, koji su dobru igru krunisali u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je pogodio Benjamin Nigren (Nygren).

U nastavku je naša mlada selekcija zaigrala mnogo bolje, a do pogotka smo stigli u 65. minuti kada je Anes Mašić bio siguran egzekutor najstrožije kazne. Imali smo priliku i za preokret, pošto je u 77. minuti Milan Savić pogodio prečku švedskog gola. Na kraju bod za "Zmajiće" koji nakon tri odigrana meča ima dva osvojena boda.