Fenomenalan gol Nalića, Malme bez pobjede ostao u 95. minuti

Majstorija našeg fudbalera nedovoljna za trijumf u 18. kolu švedskog Alsvenskana

Nalić: Ovo mu je četvrti gol u švedskoj ligi. ARHIV

11.9.2021

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Adi Nalić postigao je fenomenalan gol u 18. kolu švedskog Alsvenskana u kojem je njegov Malme ostao bez pobjede u 95. minuti. U meču protiv Norkopinga bilo je 1:1.

Nalić je priliku za igru dobio početkom drugog poluvremena. Norkoping je u prvom dijelu imao i penal, nekoliko dobrih šansi, pa je trener Malmea legendarni Jon Dal Tomason (Dahl Tomasson) u igru uveo našeg fudbalera.

Igrao se 60. minut utakmice kada je Feliks Beijmo (Felix) ubacio sa desne strane, a Nalić sjajno petom s oko 12 metara poslao loptu u mrežu gostiju. Međutim, Malme nije uspio upisati pobjedu, pošto je u petoj minuti sudijske nadoknade primio gol. Samuel Adegbenro je pogodio za vrijedan bod Norkopinga.

Inače, Naliću je ovo bio četvrti gol u švedskoj ligi.