Liverpul bolji od Lidsa, meč obilježili Salahov jubilej i stravična povreda Eliota

"Redsi" slavili sa 3:0

Arnold asistirao Salahu za jubilarni 100. gol u Premijer ligi. TWITTER

12.9.2021

Fudbaleri Liverpula došli su do nove pobjede. "Redsi" su na Elan Roudu savladali domaći Lids sa 3:0 u utakmici 4. kola engleske Premijer lige, a meč su obilježili jubilej Mohameda Salaha, te stravična povreda Harvija Eliota (Harvey Elliott).

Liverpul je poveo već u 20. minuti kada je Trent Aleksander Arnold (Alexander) sa desne strane ubacio loptu, a Salah je pospremio u mrežu. To je Egipćaninu bio jubilarni 100. gol u Premijer ligi.

"Redsi" su do drugog pogotka došli kada je Fabinjo (Fabinho) nakon konfuzije ispred gola Lidsa bio najznalažljivi i matirao golmana Ilana Melijea (Illan Meslier). Stravičnom prizoru su svjedočili gledatelji ove utakmice, kada je u 60. minuti Paskal Strujk (Pascal Struijk) slomio nogu Harviju Eliotu (Harvey Elliott). Fudbaler Lidsa je isključen, dok je Eliot na nosilima iznesen sa travnjaka.

Konačan rezultat postavio je Sadio Mane u drugoj sudijskoj nadoknadi.