Nevjerovatna utakmica u Sevilji: Za poluvrijeme dosuđena čak četiri penala

Salcburg je promašio dva i postigao jedan

Realizirana samo dva od četiri penala. TWITTER

14.9.2021

Nevjerovatnoj prvo poluvrijeme utakmice koja će ući u anale evropskog fudbala. Naime, na utakmici Sevilje i Salcburga dosuđena su čak četiri penala.

Igrači oba tima su na odmor otišli pri rezultatu 1:1, a gosti iz Austrije su mogli imati sigurnu prednost da su bili precizniji sa bijele tačke.

Prvo je u 27. minuti Karim Adejami (Adeyami) propustio realizovati svoj penal, a onda je osam minuta kasnije siguran egzekutor najstrožije kazne bio Luka Sučić. Međutim, i Sučić se transformisao iz junaka u tragičara, jer je promašio novi, treći penal za Salcburg.

On nije bio precizan u 37. minuti, a to je znao kazniti Ivan Rakitić. U 42. minuti dosuđen je novi penal na utakmici, ovog puta za Sevilju, a siguran sa bijele tačke bio je hrvatski fudbaler.