Večerašnjim utakmicama kompletirano prvo kolo grupne faze

Detalj s Meace: Džeko u borbi za loptu. UEFA

Piše: E. Ćosić

15.9.2021

U jednom od derbija prvog kola grupne faze Lige prvaka fudbaleri Real Madrida slavili su protiv Intera na Đuzepe Meaci sa 1:0.

„Nerazuri“ su imali nekoliko sjajnih šansi, naročito u prvom poluvremenu, ali je odlični Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois) bio noćna mora za Edina Džeku, Milana Škrinjara (Skriniar) i Lautara Martineza.

Kapitnen naše reprezentacije imao je dvije izgledne prilike, dobro je i šutirao, ali je Belgijanac bio nesavladiv. Inter je većim dijelom utakmice dominirao, stvarao prilike, ali izabranici Simonea Iznagija (Inzaghi) nisu mogli pronaći put do mreže kraljevskog kluba.

I u trenucima kada se privodila utakmica kraju, Real Madrid je preko rezerviste Rodriga (Rodrygo) kaznio "Nerazure" za sve promašaje i došao do pogotka vrijednog tri boda.

Ranije su u ovoj grupi svoju utakmicu odigrali Šerif i Šahtar, a pobjedu je odnio moldavski tim (2:0). U istom terminu od 18:45 sati Borusija je savladala Bešiktaš sa 2:1.

90. - Kraj i na ostalim terenima!

90. - Kraj na Meaci! Real Madrid je pobijedio Inter rezultatom 1:0!

90. - GOOOOOOOOL! Rezervista Rodrigo je kaznio Inter za silne promašaje. Real vodi na Meaci!

84. - Mijenja i Inzagi na drugoj strani. Umjesto Barele do kraja susreta igrat će Mateo Vesino.

80. - Karlo Anćeloti pokušava razdrmati svoj tim. U igru je poslao Eduarda Kamavingu, dok je meč završen za Luku Modrića.

76. - Fudbaleri Intera pletu mrežu oko šesnaesterca Reala, ali bez pravog pokušaja na gol Tiba Kurtoe. Na Meaci je i dalje 0:0.

Trenutni rezultati na utakmicama:

Mančester siti – Lajpcig 5:3

65. - Lautaro Martinez je ustupio mjesto Korei, dok je umjesto Čalhanoglua u igri Vidal.

49. - Liverpul – Milan 2:2: GOOOOOOOL! Već je viđen gol u nastavku. Na startu drugog dijela poravnanje Liverpulu donio je Mohamed Salah.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme!

Rezultati svih utakmica nakon prvih 45 minuta:

Sporting - Ajax 1:3

Liverpul – Milan 1:2

Mančester siti – Lajpcig 3:1

45. - Poluvrijeme.

45+. - Mančester siti – Lajpcig 3:1: GOOOOOOL! "Građani" ponovo imaju dva gola prednosti, Rijad Marez je pogodio sa penala.

43. - Nova sjajna šansa za Džeku! Naletio je na odbitak, šutirao, ali pravo u Kurtou. I dalje je 0:0 na Meaci!

42. - Liverpul – Milan 1:2 : GOOOOOL! Prvo je Ante Rebić u 42. minuti poravnao rezultat, a dvije minute kasnije Brahim Diaz donosi preokret "Rosonerima".

42. - Mančester siti – Lajpcig 2:1: GOOOOOL! Nkunku je nakon dodavanja Mukiele matirao Edersona, Lajpcig se vraća u život.

40. - Sporting - Ajax 1:3: GOOOOOOL! Prava goleada u Lisabonu. Ponovo je Ajaks na dva gola prednosti, a sada je pogodio Stiven Bergajs.

36. - Militao je bio najviši nakon kornera Luke Modrića, ali defanzivac Reala nije bio precizan.

33. - Sporting - Ajax 1:2: GOOOOOOL! Novi gol u Lisabonu, sada je Paulinjo pogodio mrežu gostiju iz Amsterdama i smanjio zaostatak svog tima.

30. - Inter je odigrao odličnih pola sata u dosadašnjem dijelu meča, nedostaje samo gol. Nasuprot Džeke i društva je raspoloženi Tibo Kurtoa.

29. - Mančester siti – Lajpcig 2:0: GOOOOOL! Siti je udvostručio prednost, autogol je pripisan Mukieleu.

27. - Klub Briž – PSG 1:1: GOOOOOOOL! Šok za Parižane, Briž je došao do poravnanja. Vanaken je strijelac!

19. - Lautaro Martinez je sada pokušao, ali i njegov šut ukrotio je raspoloženi Kurtoa.

17. - Mančester siti - Lajpcig 1:0: GOOOOOOL! Promjena rezultata na Etihadu, strijelac je Natan Ake.

16. - Klub Briž – PSG 0:1: GOOOOOOL! Parižani vode, a strijelac gola je Ander Erera.

14. - Liverpul - Milan 1:0: Sjajni Manjan brani penal Mohamedu Salahu, na Enfildu ostaje 1:0.

10. - Prijeti sada i Škrinjar, ali siguran je golman Real Madrida.

9. - Odlična šansa za Inter! Džeko je dobro šutirao, ali brani Tibo Kurtoa.

9. - Liverpul - Milan 1:0: GOOOOOL! Pripisan je autogol Fikaju Tomoriju (Fikayo).

9. - Sporting - Ajax 0:2: GOOOOOL! Nova promjena rezultata u Lisabonu i novi gol u mreži Sportinga. Ponovo je pogodio Ale.

2. - Sporting - Ajax 0:1: GOOOOOL! Sebastian Ale (Haller) je doveo Ajaks u vodstvo. Prvi gol na utakmicama koji se igra u terminu od 21 sat.

1. - Počela je utakmica na Meaci!

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola grupne faze između Intera i Real Madrida. Uporedo ćemo pratiti i dešavanja sa ostalih terena. Za "Nerazure" od prve minute igrat će kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko.

Pored Džeke, trener Intera Simone Inzagi (Inzaghi) odlučio se za sljedeće igrače: Handanović, Bastoni, De Fraj (de Vrij), Škrinjar (Skriniar), Darmian, Perišić, Brozović, Čalhanoglu (Calhanoglu), Barela (Barella) i Lautaro Martinez.

Na drugoj strani Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) se odlučio za sljedeće igrače: Kurtoa (Courtois), Alaba, Karvahal (Carvajal), Militao, Načo (Nacho), Kazemiro (Casemiro), Modrić, Valverde, Vinisijus (Vinicius), Lukas Vaskez (Lucas Vasquez) i Benzema.