NERAZURI ZABRINUTI

Nastavilo se Interovo prokletstvo "Đuzepe Meace"

Ono što brine sve u Interu je što ekipa vrlo rijetko pobjeđuje, u posljednje vrijeme, na "Đuzepe Meaci" u Ligi prvaka

Inter ima problema na domaćem terenu. AFP

M. K.

16.9.2021

Fudbaleri Intera otvorili su novu sezonu Lige prvaka domaćim porazom 0:1 od madridskog Reala primivši pogodak u 89. minuti.

Inter je bio bolja ekipa, ali je na kraju poražen.

- Stvarno mi takvo što malo znači jer je ekipa izgubila. Morali smo pobijediti, na poluvremenu smo trebali imati tri gola prednosti. No, nismo. Real po ničemu nije ispred nas, ali mi nismo zabili gol. Kada je tako onda sigurno ne možeš dobiti, već samo izgubiti, rekao je nakon meča veznjak Intera, Marcelo Brozović.

Ono što brine sve u Interu je što ekipa vrlo rijetko pobjeđuje, u posljednje vrijeme, na "Đuzepe Meaci"  u Ligi prvaka. Prošle sezone u grupi, kada je bio posljednji, nije pobijedio ni jednom. Izgubio je Reala (0:2), dok je remizirao protiv Borusije (M) (2:2) i Šahtara (0:0), piše Sportklub.hr.

Posljednju domaću utakmicu u Ligi prvaka dobio je pretprošle sezone, 23. oktobra 2019. godine (Borusija Dortmund 2:0), a i te sezone kao domaćin nije svladao prašku Slaviju (1:1), dok je od Barcelone izgubio (1:2).