Novi kiks Katalonaca: Barcelona u sudijskoj nadoknadi do boda

Granada je povela već u drugom minutu utakmice

Katalonci su tek u nadoknadi vremena došli do boda. Agencije

A. Ka.

20.9.2021

Barcelona je napravila novi kiks na domaćem terenu. Nakon što su u Ligi prvaka pregaženi od Bajern Minhena (0:3), odigrali su neriješeno protiv ekipe Granade 1:1 u utakmici 5. kola španske LaLige.

Granada je povela već u drugom minutu utakmice. Domingo Duarte matirao Ter Štegena. Mogla je Barcelona do izjednačenja u 45. minutu, ali je odlično reagovao Maksimiliano, golman Granade i loptu koju su mnogi vidjeli u golu poslao u korner.

Vjerovatno i najbolju šansu na meču Barsa nije iskoristila u 78. minutu kada je Luk de Jong glavom iz peterca loptu poslao preko prečke.

Katalonci su tek u nadoknadi vremena došli do boda, kada je Roland Arauho u 91. minutu utakmice postigao gol na asistenciju Gavija.