Ponovo gol u sudijskoj nadoknadi: Atletico slavio na krilima Luisa Suareza

"Jorgandžije" nikad nisu izgubile protiv Hetafea otkad je trener Diego Simeone

Suarez: Junak Atletika. TWITTER

21.9.2021

Fudbaleri Atletiko Madrida odlično su otvorili sezonu u kojoj brane naslov prvaka Španije. "Jorgandžije" su nakon preokreta pobijedile Hetafe (2:1) u 6. kolu La Lige i tako barem nakratko preuzeli lidersku poziciju od Reala.

Atletiko je nastavio i jedan sjajan niz. Naime, trener tima Diego Simeone nije nikada izgubio meč protiv Hetafea u trenerskoj karijeri, a na klupi "Jorgandžija" je od 2011. godine.

Hetafe je šokirao Atletiko u malom lokalnom derbiju, kada je Stefan Mitrović u posljednjim sekundama prvog poluvremena pogodio za 1:0. Odolijevao je Hetafe Atletiku koji se mučio, a onda je Karles Alenja (Carles Alena) u 74. minuti zaradio direktan crveni karton.

Samo četiri minute kasnije Luis Suarez je poravnao rezultat, da bi sjajni Urugvajac u 91. minuti ponovo pogodio za preokret i novu pobjedu. "Jorgandžije" sada imaju 14 bodova, bod više, ali i utakmicu više od Reala koji sutra igra protiv Majorke (22:00).