FRANCUSKA LIGA 1

Burna završnica meča: Golman Meca krenuo u obračun s Mbapeom, pa ga Nejmar gurnuo na pod

Parižani do pobjede stigli u 94. minuti

Trenutak kada je Nejmar gurnuo Uokiđu. SCREENSHOT

23.9.2021

Fudbaleri Pariz Sen Žermena teškom mukom došli su do sva tri boda u okviru 7. kola francuske Lige 1 protiv Meca (2:1) i to pogotkom u 94. minuti.

Parižani su poveli u 5. minuti golom Ašrafa Hakimija (Achraf) i činilo se da "Sveci" neće imati problema na gostovanju kod autsajdera. Međutim, u 39. minuti za poravnanje je pogodio Kiki Kujate (Kouyate).

U nastavku su napadali izabranici Maurisija Poketina (Mauricio Pochettino), ali nisu mogli do drugog gola. Sve do 94. minute kada je Hakimi ponovo pogodio, a gol mu je namijestio Nejmar (Neymar).

Poslije drugog gola PSG-a uslijedio je haos. Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) je provocirao golmana Meca Aleksandra Oukiđa (Alexandre Oukidja), pa je otišao da slavi sa saigračima. Skočio je Oukiđa i krenuo na Mbapea, a onda ga je u pomoć svom saigraču prišao Nejmar koji je gurnuo golmana Meca na pod.

Nejmar je za ovo dobio samo žuti karton, ali izvjesno je da će suočiti s većom kaznom.