Bešiktaš izgubio nakon preokreta, Pjanić zadao glavobolju Petevu

Bh. reprezentativac igru napustio u 32. minuti zbog povrede

Pjanić: Trenutak kada mu se ukazivala pomoć. ANADOLIJA

24.9.2021

Fudbaleri Bešiktaša zabilježili su poraz u 7. kolu turske Super lige na gostovanju kod Altaja (2:1). Aktuelni prvak je imao prednost, ali je izgubio nakon preokreta. Meč je obilježila povreda Miralema Pjanića koji je teren napustio u 32. minuti.

Kenan Karaman je u 20. minuti zatresao mrežu Altaja nakon asistencije bh. reprezentativca, ali je on poništen gledanja VAR-a zbog igranja rukom. Deset minuta kasnije Pjanić se požalio na povredu, te je samo sjeo na travnjak sa bolnom grimasom na licu. Njega je zamijenio Guven Jalčin (Yalcin).

Upravo je Jalčin u 47. minuti postigao gol za vodstvo Bešiktaša. Altaj je do poravnanja došao u 57. minuti kada je pogodio Leandro Kapel (Kappel), a za preokret i veliku pobjedu strijelac je bio Karamoko Bamba.

Ovo je prvi Bešiktaša u ovoj sezoni, dok je Altaj ovim trijumfom barem nakratko preuzeo vrh tabele. Još uvijek nije poznato više informacija o povredi Miralema Pjanića.