Poluvrijeme: Ajaks lagano sa desetkovanim Bešiktašom, Džeko imao odličnu šansu u Kijevu

Kraj prvih 45 minuta na prve dvije utakmice današnjeg programa 2. kola grupne faze

Džeko u zračnom duelu sa Matvijenkom. TWITTER

28.9.2021

Kraj prvog poluvremena na prve dvije utakmice današnjeg programa 2. kola Lige prvaka. Ajaks u Amsterdamu vodi protiv Bešiktasa sa 2:0, dok u Kijevu nije bilo golova u prvom dijelu utakmice Šahtara i Intera.

Ajaks poprilično lagano igra protiv desetkovanog Bešiktaša, za koji danas zbog povrede ne može igrati ni Miralem Pjanić. Već u 17. minuti Stiven Bergis (Berghuis) pogodio je na asistenciju Dušana Tadića. Reprezentativac Srbije je imao veliku priliku, ali nije uspio pogoditi. U 43. minuti Sebastijan Ale (Haller) je na asistenciju Bergisa udvostručio prednost "Kopljanika".

U Kijevu nije bilo golova. Bilježimo prečku Nikola Barele (Nicolo Barella) u 15. minuti. Pet minuta kasnije Alan Patrik (Patrick) šutira sa nekih 11 metara, a sjajno se u blok bacio Edin Džeko i tako spasio čist gol. U 34. minuti naš napadač je imao najbolju priliku dosadašnjeg dijela utakmice. Lopta mu je nakon prekida pala na nogu, a on je sa neka dva - tri metra od gola poslao loptu visoko iznad prečke.