Postao prvi fudbaler koji je u prve dvije utakmice postigao pet ili više golova

Ale: Prelazak u Ajaks se ispostavlja kao pun pogodak. TWITTER

E. Ćosić

28.9.2021

Reprezentativac Obale Slonovače i napadač Ajaksa Sebastien Ale (Haller) ispisao je historiju. Postao je prvi fudbaler u historiji najjačeg evropskog klupskog takmičenja koji je u prve dvije utakmice postigao pet ili više golova.

On je u prvom kolu u pobjedi nad Sportingom (5:1) postigao čak četiri gola, a u prvom poluvremenu meča protiv Bešiktaša postigao je jedan gol. On je u 43. minuti iskoristio asistenciju Stivena Bergisa (Berhuis) i pogodio za 2:0.

Podsjećamo, Ale je u Ajaks došao u zimskom prijelaznom roku, kada su "Kopljanici" za njegov dolazak iz Vest hemaoborili klupski rekord i izdvojili 22.5 miliona eura. I Vest hem je svojevremeno oborio rekord zbog Alea, plativši 50 miliona eura Ajntrahtu iz Frankfurta, ali se napadač nije snašao u Engleskoj.

Odlazak u Ajaks ispostavio se kao pun pogodak, a Ale i "Kopljanici" grabe ka drugoj pobjedi na otvaranju Lige prvaka.