EVROPA LIGA

Prvo poluvrijeme bilo je produženo čak osam minuta: Navijači Marseja i Galatasaraja se gađali bakljama

Pristalice dva kluba izazvale požar na tribinama stadiona Velodrom u Marseju

Scene sa tribina Velodroma. TWITTER

30.9.2021

Fudbaleri Marseja i Galatasaraja su se sastali u 2. kolu grupne faze Evropa lige, a navijači ova dva tima izazvali su kraći prekid meča. U finišu prvog poluvremena pristalice ovih klubova su se počeli gađati bakljama, a na tribinama stadiona Velodrom u Marseju je izazvan požar.

Glavni sudija susreta Pavel Rackovski (Pawel Raczkowski) je prekinuo utakmicu na nekoliko minuta. Treneri oba tima Horge Sampaoli (Jorge) i Fatih Terim su tražili od navijača da ne koriste baklje.

Poljski sudija je morao produžiti prvi dio utakmice za čak osam minuta. Upravo to je razlog zbog čega je početak drugog poluvremena na Velodromu kasnio u odnosu na ostale susrete.

Trenutno se igra 65. minut, a rezultat je i dalje 0:0. Zanimljivo da su prije početka utakmice navijači ova dva tima zajedno navijali, a imali su zajedničkog neprijatelja - Pariz Sen Žermen.