Ukrajina pobijedila Finsku u gostima: Šta to znači za našu reprezentaciju

Susret kvalifikacione grupe D

Jaremčuk: Ukrajinci vode zahvaljujući njegovom pogotku. TWITTER

Piše: E. Ćosić

9.10.2021

Fudbalska reprezentacija Ukrajine upisala je gostujuću pobjedu nad Finskom rezultatom 2:1 u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine koje se igra u Kataru.

Ukrajinci su poveli već u 4. minuti kada je pogodio Andrij Jarmolenko (Andriy Yarmolenko). Imali su Ukrajinci još nekoliko dobrih akcija, ali je izostala završnica. U 28. minuti je stigla kazna, a smušenost gostujuće odbrane surovo je kaznio Temu Puki (Teemu Pukki).

Međutim, rezultat na semaforu se promijenio za četiri minute, kada je Roman Jaremčuk (Yaremchuk) pogodio za, ispostavit će se, konačnih 2:1.

Situacija u grupi D je sada znatno jasnija. Naša reprezentacija do kraja kvalifikacija ima još tri utakmice, a mora pobijediti u dvije, protiv Ukrajine i protiv Finske.

TOK UTAKMICE

90. - Kraj utakmice!

90+2. - Centaršut Hamalainena, Pijatov dobro reaguje.

90. - Šest minuta sudijske nadoknade.

86. - Dvostruka promjena u Ukrajini. Strijelci golova Jarmolenko i Jaremčuk su ustupili mjesta Dovbiku i Boletsi.

85. - Sada je Puki šutirao preko gola. Finci pokušavaju doći do drugog gola. Bod bi im mnogo značio u borbi za 2. mjesto u grupi D.

84. -  Lod je pokušao sa ruba šesnaesterca, ali Pijatov je siguran na golu.

78. - Po dvije izmjene na obje strane. Kod Finske su igru napustili Pohjanpalo i Raitala, a ušli su Riski i Niskanen. Na drugoj strani, Sidorčuk i Zubkov su zamijenili Stepanenka i Cigankova.

77. - Kakva prilika za Finsku! Pijatov je odbio loptu nakon šuta iz slobodnog udarca, ali Arajuri promašuje veliku šansu.

76. - Novi slobodan udarac iz odlične pozicije za Fince.

73. - Finci iz zadnje linije pokušavaju kreirati napad. Puki i društvo traže novo izjednačenje.

68. - Loš pokušaj Nisile, lopta ide daleko preko gola.

67. - Dobra prilika za Finsku. Dosuđen je slobodan udarac u zoni šuta.

60. - Dvostruka promjena u finskom timu. Lama mijenja Nisila, dok će povrijeđenog Alha zamijeniti Hamalainen.

59. - Imali su Ukrajinci dobru priliku za kontru, ali se Finci dobro vratili i osujetili je.

57. - Kritsov u ključnom trenutku zaustavlja Pukija. Namjestio se na šut napadač Finske, ali ukrajinski defanzivac odlično blokira.

53. - Mnogo sitnih prekršaja i na jednoj i drugoj strani. Na semaforu je i dalje rezultat iz prvog poluvremena koji glasi 2:1 za Ukrajinu.

49. - Jarmolenko je zaprijetio, ali nije bio precizan kao u 4. minuti prvog poluvremena kada je sjajno pogodio za vodstvo od 1:0.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme!

46. - Jedna promjena na poluvremenu i to u ukrajinskom timu. Kornienko je zamijenio Sobola.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

45. - Nema sudijske nadoknade, kraj prvog poluvremena.

44. - Sobol je uputio nezgodnu loptu u šesnaesterac, ali otklonila je to odbrana Finske.

41. - S trenutnim rezultatom Ukrajina bi preuzela drugu poziciju od naše selekcije. Uoči međusobnog duela koji se igra u utorak Ukrajinci bi imali dva boda više, ali i utakmicu više.

38. - Nova šansa za Ukrajince nakon odlične tranzicije iz odbrane u napad. Cigankov je bio u prilici, ali poslao je loptu preko gola.

34. - GOL! Dosta sreće za Ukrajinu. Cigankov je želio šutirati, ali je loše zahvatio loptu i na kraju je lopta došla do Jaremčuka, koji matira Hradeckog za novo vodstvo svog tima!

29. - Puki je ovo četvrti pogodak u ovim kvalifikacijama.

28. - GOL! Finska je došla do poravnanja, a pogodio je ko drugi neko Temu Puki! Iskoristio je konfuziju u odbrani Ukrajine i pogodio za 1:1!

15. - Nova prilika za Ukrajinu. Sada je Jaremčuk zaprijetio, ali je napadač bio zamalo neprecizan.

13. - Zabarni je pokušao zaprijetiti iz slobodnjaka, ali nije bio precizan.

4. - GOL! Andrij Jarmolenko je sjajno šutirao sa 20 metara od gola i pogodio nebranjeni dio finskog gola. Ukrajina vodi!

3. -  Lod je prvi zaprijetio, međutim golman Ukrajine Pijatov otklanja opasnost.

1. - Počela je utakmica!

Dobro došli na tekstualni prijenos kvalifikacione utakmice grupe D između Finske i Ukrajine.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je slavila na gostovanju kod Kazahstana sa 2:0, a od 18 sati pažnja je usmjerena na meč Finske i Ukrajine. Naš selektor Ivajlo Petev (Ivaylo) i njegov stručni štab će pratiti ovaj meč i isčekivati ishod koji bi bio najbolji za "Zmajeve" koji u utorak igraju protiv Ukrajine.

Sastavi Finske i Ukrajine:

Finska: Hradecki, Alho, Toivio, Arajuri, Vaisanen, Raitala, Lam, Kamara, Lod, Pohjanpalo i Puki.

Ukrajina: Puijatov, Sobol, Matvienko, Kritsov, Zabarni, Timčuk, Šaparenko, Stepanenko, Jarmolenko, Jaremčuk i Cigankov.