"Zmajevi" su prije tačno 10 godina odigrali jednu od svojih najboljih utakmica

Selekcija BiH nadigrala je Francuze u Parizu davne 2011.. madeinfoot.ouest-france.fr

M. K.

11.10.2021

Mnogo velikih i važnih utakmica odigrala je naša fudbalska A selekcijau novijoj historiji bh. fudbala, a posebno ostaje u sjećanju duel s Francuzima koji je odigran prije tačno 10 godina na današnji dan u Parizu, a koja je završila rezultatom 1:1.

U kvalifikacijama za Euro 2012. selekcija Bosne i Hercegovine imala je priliku da pobjedom nad "Trikolorima" izbori nastup na Euru.

Bh. navijači na tribinama pali su u totalno ludilo kada je, nakon fantastične igre "Zmajeva" u vjerovatno najboljem poluvremenu koje je naš tim odigrao ikada, Edin Džeko sjajnim golom  u 40. minuti doveo BiH u vodstvo 0:1.

Nažalost, Francuzi su u nastavku zaigrali bolje i golom Samira Nasrija s bijele tačke u 78. minuti stigli do boda koji ih je ostavio na prvom mjestu grupe.