Srušili Pjanićev Bešiktaš: Višća asistent u trijumfu Bašakšehira

Višća je asistirao Gulbrandsenu koji je pogodio za vodstvo Bašakšehira 3:1

Odlična partija Višće. Agencije

M. K.

15.10.2021

Bašakšehir, za koji nastupa bivši reprezentativac BiH Edin Višća, u 9. kolu Super lige kao domaćin pobijedio je ekipu Bešiktaša našeg Miralema Pjanića (nije igrao zbog povrede) rezultatom 3:2.

Bašakšehir je poveo u 40. minuti kada je Višća odlično šutirao, lopta se odbila do Stefana Okake koji pogađa za 1:0. Bešiktaš je potom poravnao na 1:1 izjednačio golom Aleksa Tekseire (Alex Teixeira) u 59. minuti, da bi domaći tim u 83. minuti uspio ponovo povesti s 2:1 drugim golom Okake.

Samo dvije minute kasnije na asistenciju Višće, Fredrik Gulbrandsen povećava prednost svog tima na 3:1, a konačnih 3:2 postavlja Miču Bačuai (Michy Batshuayi) iz penala u samom finišu meča.

Bešiktaš je treći tim Super lige sa 17 bodova, dok je Bašakšehir tek 14. s devet bodova.