ŽESTOKA UTAKMICA

Fudbaler Lacija zaradio crveni karton nakon susreta u Rimu, pa se rasplakao

Osim četiri gola utakmicu su obilježile i ružne scene u finišu, ali i veoma nervozna igra

Uplakanog Ramosa jedva su smirili. Printscreen

M. K.

16.10.2021

Lacio i Inter su večeras u Rimu odigrali jedan od derbija 8. kola Serije A, a slavili su Rimljani s 3:1.

Osim četiri gola utakmicu su obilježile i ružne scene u finišu, ali i veoma nervozna igra i veliki broj koškanja igrača tokom utakmice.

Inter je poveo 1:0 golom Ivana Perišića u 12. minuti iz penala, a Lacio je poravnao također s bijele tačke u 64. minuti kada je precizan bio Ćiro Imobile (Ciro Immobile). Taj rezultat je stajao do 81. minute, a onda je Felipe Anderson pogodio za preokret Lacija 2:1 čime je prelomio utakmicu. Konačnih 3:1 postavlja Sergej Milinkovic-Savić pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Bh. kapiten i napadač "Nerazura", Edin Džeko, koji je od prve minute predvodio napad Intera, nije se ovog puta uspio upisati u listu strijelaca, a igru je napustio u 76. minuti.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka došlo je do masovnog sukoba igrača obje ekipe, a "istakao" se u tom haosu igrač Lacija, Luiz Felipe Ramos koji je zaradio i direktan crveni karton, nakon kojeg je počeo plakati, a scena njegovog plača i saigrača koji ga tješe obišla je momentalno Italiju i Evropu.