Veliki preokret i pobjeda "Rosonera", u nastavku ušli Krunić i Ibrahimović

Žiru je bio strijelac u pobjedi Milana. AFP

Piše: M. K.

16.10.2021

Fudbaleri Milana i Verone odigrali su večeras utakmicu 8. kola Serije A na "San Siru".

Veoma loše su stvari krenule za "Rosonere" na ovom meču, za nepunih pola sata igre bilo je 0:2 u Milanu.

Golovima Đanluke Kaprarija (Gianluca Caprari) i Antonina Baraka s bijele tačke, u 7. odnosno 24. minuti utakmice Verona je povela 2:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, tačnije u 59. minuti, Milan preko Olivijera Žirua (Olivier Giroud) smanjuje na 1:2, a onda je krenuo potpuni preokret.

Prvo je Frank Kesi (Franck Kessie) pogotkom iz penala u 76. minuti poravnao za 2:2, da bi do vodstva 3:2 Milan stigao nakon autogola Koraja Guntera (Koray) u 78. minuti. Taj rezultat je ostao do kraja.

Naš reprezentativac Rade Krunić u igru je ušao početkom drugog dijela utakmice, a njegovim ulaskom igra Milana na sredini terena izgledala je mnogo bolje.

Večeras je konačno zaigrao i Zlatan Ibrahimović koji je ušao u igru 15-ak minuta prije kraja meča.

U nastavku pogledajte autogol Guntera kojim je Milan stigao do pobjede.