Petković potezom izmamio divljenje i navijača Rijeke

Poništio pogrešnu sudijsku odluku u finišu meča

Petković: Sjajan fer-plej potez. SN

17.10.2021

Rijeka i Dinamo su podijelili bodove u spektakularnom derbiju u okviru 12. kola HNL-a. Iako je Rijeka na poluvrijeme otišla sa 3:0, meč je okončan bez pobjednika (3:3).

Osim golova, senzacionalnog povratka "Modrih", meč je obilježio i Bruno Petković. U sudijskoj nadoknadi, kada je Dinamo pokušavao doći do potpunog preokreta, sudija Igor Pajač je dosudio aut za "Modre". Dinamo je tako imao priliku za napad, ali je Petković prišao do Pajača i rekao mu da je pogriješio, te da je lopta od njega otišla u aut.

Rijetko viđen potez u današnjem svijetu fudbala koji je naišao na oduševljenje sportske javnosti, a pohvalio ga je i trener Rijeke Goran Tomić.

Inače, u ovom meču Luka Menalo je odigrao drugo poluvrijeme, dok Amer Gojak nije ulazio u igru. Za Rijeku su pogađali dva puta Josip Drmić i jednom Darko Velkoski, dok je za "Modre" dvostruki strijelac bio Petković, a jedan gol dodao je Komnen Andrić.