Bavarci deklasirali Bajer Leverkuzen i izjednačili rekord star 45 godina

Fudbaleri Bajerna postigli 29 golova u prvih osam prvenstvenih utakmica

Rapsodija Bajerna u Leverkuzenu. TWITTER

E. Ćosić

17.10.2021

Trebao je biti derbi, na kraju su fudbaleri Bajerna deklasirali Bajer usred Leverkuzena i slavili uvjerljivu pobjedu od 5:1 u okviru 8. kola Bundeslige.

Bavarci su posao završili za poluvrijeme, pošto su na odmor otišli sa vodstvom od 5:0. Robert Levandovski (Lewandowski) je već u 4. minuti najavio potop "Apotekara", kada je iskoristio asistenciju Dajoa Upamekana (Dayot Upamecano). Poljak je prednost Bajerna udvostručio u 30. minuti, te je tako došao do devet golova u ovoj sezoni, čime se izjednačio sa Erlingom Halandom (Haaland) na čelu liste strijelaca.

I onda "blitz-krieg" Bajerna koji je za tri minute postigao tri pogotka. Prvo je Tomas Miler (Thomas Muller) u 34. pogodio za 3:0, minut kasnije Serž Gnabri (Serge Gnabry), a Gnabri je u 37. minuti postigao novi gol. Konačnih 1:5 postavio je Patrik Šik (Patrick Schick).

Inače, Bajern je u osam prvih utakmica postigao čak 29 golova, te je tako izjednačio svoj rekord star 45 godina. Bavarci su u sezoni 1976/77 imali isti učinak.