Vlaznija u golijadi savladala Dinamo, Mustedanagić postigao novi gol

Bivši fudbaler Sarajeva ušao u završnici meča i uspio doći do pogotka

Mustedanagić: Prije pet dana pogodio i u Kupu. AVAZ

19.10.2021

Prava golijada viđena je u 5. kolu albanske Superlige u kojoj je Vlaznija savladala Dinamo iz Tirane sa 6:3. Posljednji gol na utakmici postigao je bivši fudbaler Sarajeva Zinedin Mustedanagić.

Nekadašnji mladi reprezentativac naše zemlje je u igru ušao u 88. minuti, a duboko u sudijskoj nadoknadi je postigao gol za konačnih 6:3. Mustedanagiću je to bio drugi gol u dresu Vlaznije, pošto je prije pet dana bio strijelac u osmini finala Kupa Albanije protiv Laberije (4:0).

Inače, Dinamo je poveo u 5. minuti preko Agima Ibraimija, a do poluvremena je Vlaznija preokrenula golovima Falua Diagne (Fallou) i Fahrudina Đurđevića. Za Vlazniju su pogađali dva puta Ante Aralica i Fjoart Jonuzi, dok je na drugoj strani Ibraimi dodao još jedna gol, a u strijelce se upisao i Đulijano Skuka (Xhuliano).

Do 78. minute za Vlazniju je igrao još jedan bh. internacionalac Elvedin Herić. Vlaznija je trenutno drugi tim albanskog prvenstva sa devet osvojenih bodova. Vodeći tim je Tirana sa dva boda više.