"Dijamant" postigao gol i upisao asistenciju

Slavlje Džeke i Barele. TWITTER

Piše: E. Ćosić

19.10.2021

Inter je došao do prve pobjede u Ligi prvaka ove sezone. "Nerazuri" su na svojoj Đuzepe Meaci na krilima sjajnog Edina Džeke sa 3:1 savladali Šerif iz Tiraspola.

"Dijamant" je prvo sjajno pogodio u 34. minuti. Korner sa lijeve strane ubacio je Federiko Dimarko (Federico Dimarco), a loptu je do kapitena bh. reprezentacije skrenuo Arturo Vidal. Džeko se namjestio, a onda fenomenalnim šutem lijevom nogom poslao loptu u same rašlje protivničkog gola.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a gosti su se vratili u 52. minuti kada je Sebastien Til (Thill) postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca. Međutim, sreća gostiju nije dugo trajala. Džeko se sada našao u ulozi asistenta, te se odužio Vidalu za asistenciju iz prvog poluvremena, a Čileanac koristi dobru priliku i pogađa za novo vodstvo Intera, koji je pobjedu ovjerio u 67. minuti pogotkom Stefana De Fraja.

U okviru ove grupe D, Real Madrid je na gostovanju deklasirao Šahtar sa 5:0. Kraljevski klub je poveo u 37. minuti nakon autogola Sergija Kritsova (Sergiy Kryvtsov). Onda je u razmaku od pet minuta (51. - 56.) dva gola postigao Vinisijus Žunior (Vinicius Junior), au 65. minuti pogodak je postigao i Rodrigo (Rodrygo). Konačnih 5:0 u sudijskoj nadoknadi postavio je Karim Benzema.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Inače, u večerašnjim utakmicama nastupila su još dva bh. fudbalera. Rade Krunić je u porazu Milana kod Porta (1:0) igrao do 83. minute i to je našem reprezentativcu bio debi u Ligi prvaka. Kod Šerifa je priliku u drugom dijelu dobio Stjepan Radeljić.

90. - Kraj na svim terenima!

90+1. - Šahtar - Real Madrid 0:5: GOL! "Kraljevi" su potopili ukrajinskog prvaka, a konačan udarac zadao je Karim Benzema.

85. - Inzagi je napravio novu dvostruku promjenu. Kolarov i Sensi mijenjaju Perišića i Brozovića.

83. - Porto - Milan 1:0: Trener "Rosonera" Stefano Pioli iz igre izvlači bh. reprezentativca Radeta Krunića, a u igru šalje Danijela Maldinija.

76. - Atletiko Madrid - Liverpul 2:3: GOL! Liverpul ponovo vodi, sada je Salah sa penala pogodio. Atletiko ima i igrača manje, pošto je direktan crveni karton zaradio Antoan Grizman.

74. - PSG - Lajpcig 3:2: GOL! Ponovo Mesi pogađa za Parižane! Argentinac je ovog puta bio siguran egzekutor najstrožije kazne.

75. - Dvostruka promjena koju pravi Inzagi. Iz igre izlaze Džeko i Vidal, a na terenu su Sančez i Galjardini.

72. - Ajaks – Borusija Dortmund 4:0: GOL! Potop "Milionera", sada je pogodio Sebastijan Ale.

67. - PSG - Lajpcig 2:2: GOL! Mesi pogađa za poravnanje "Svetaca". Ovo je Argentincu drugi gol po dolasku u francuski klub.

65. - Porto - Milan 1:0: GOL! Porto je poveo, strijelac gola je Diaz.

67. - GOOOOOOOOOL! De Fraj pogađa na asistenciju Damfrisa. Proradila je nizozemska veza, Inter ima 3:1!

65. - Šahtar - Real Madrid 0:4: GOL! Rodrigo pogađa, Šahtaru prijeti potop.

57. - PSG - Lajpcig 1:2: GOL! Preokret na Parku Prinčeva! Mukiele je matirao Kejlora Navasa za preokret njemačkog tima!

59. - Šahtar - Real Madrid 0:3: GOL! Real Madrid završava posao. Ponovo je strijelac bio Vinisijus Žunior, ovo je Brazilcu drugi gol u razmaku od samo pet minuta.

59. - GOOOOOOOOOL! Inter ponovo vodi! Sada su Džeko i Vidal zamijenili uloge, "Dijamant" je asistirao, a Čileanac pogodio za 2:1!

57. - Ajaks - Borusija Dortmund 3:0: GOL! Antoni je pogodio, pred "Milionerima" je nemoguća misija u Amsterdamu.

53. - Atletico Madrid - Liverpul 2:2: Nevjerovatno! Grizman je dobio direktan crveni karton. Francuz bi od junaka mogao postati tragičar.

53. - Šahtar - Real Madrid 0:2: GOL! Kraljevski klub je udvostručio prednost, strijelac gola je Vinisijus Žunior.

53. - GOL! Šerif je poravnao na Meaci. Strijelac gola je Til, junak utakmice iz Madrida, kada je moldavski prvak pobijedio Reala. Sjajan gol fudbalera Šerifa.

47. - Od drugog poluvremena priliku za igru u ekipi Šerifa dobio je mladi reprezentativac Stjepan Radeljić.

46. - Nastavak utakmica i na ostalim terenima.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme na Meaci!

45. - Pauza i na ostalim terenima.

45. - Poluvrijeme na Meaci! Inter vodi sjajnim golom Edina Džeke!

38. - Šahtar – Real Madrid 0:1: GOL! Kraljevski klub vodi nakon autogola Kritsova.

34. - Atletiko Madrid – Liverpul 2:2: GOL! Antoan Grizman je postigao drugi gol i poravnao rezultat na Vanda Metropolitanu.

31. - GOOOOOOOOOOOOOL! Inter vodi, strijelac gola je Edin Džeko! Ovo mu je prvi gol u Ligi prvaka, sedmi po dolasku u Inter!

28. - Ponovo šansa za Inter! Damfris je bio u prilici, ali šutira pored gola.

28. - PSG – Lajpcig 1:1: GOL! Andre Silva poravnava rezultat na Parku Prinčeva.

26. - Ajaks – Borusija Dortmund 2:0: GOL! Ajaks je udvostručio prednost, pogodak je postigao Dejli Blind.

21. - Atletiko Madrid – Liverpul 1:2: Golijada na Vanda Metropolitanu, Atletiko se vraća u utakmicu. Strijelac gola je Antoan Grizman.

17. - Najbolja prilika do sada! Lautaro Martinez je dodao do Džeke, ali njegov pokušaj brani Selandik. Dobio je "Dijamant" malo jaču loptu, te je zbog toga uputio nešto lošiji šut.

16. - Džeko je uposlio Damfrisa koji izlazi sam pred golmana gostiju, ali mu lopta bježi u ključnom trenutku.

13. - Atletiko Madrid – Liverpul 0:2: GOL! Nabi Keita pogađa, "Redsi" su udvostručili prednost na Vanda Metropolitano stadionu.

10. - Dobar centaršut Dimarka, ali je De Fraj loše šutirao nakon nesporazuma sa Džekom.

10. - PSG – Lajpcig 1:0: GOL! Kilijan Mbape pogađa, Parižani vode protiv Lajpciga.

11. - Ajaks – Borusija Dortmund 1:0: GOL! Promjena rezultata i u Amsterdamu. Pripisan je autogol Rojsu.

8. - Atletiko Madrid – Liverpul 0:1: GOL! Džejms Milner pogađa za vodstvo "Redsa" na asistenciju Salaha.

8. - Novi korner za "Nerazure" nakon što je Damfris bio izblokiran. Ponovo će Dimarko centrirati.

5. - Šerif je došao do prvog kornera na utakmici, ali Kastenadin centaršut ne pronalazi nikog od njegovih saigrača.

3. - Porto - Milan 0:0: Rade Krunić je od prve minute u timu "Rosonera". Bh. reprezentativcu je ovo debi u Ligi prvaka.

2. - Inter je već došao do prvog kornera na ovom susretu.

1. - Sudije su označile početak i na ostalim terenima.

1. - Počela je utakmica na Meaci!

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola grupne faze Lige prvaka. S posebnim fokusom pratit ćemo dešavanja sa Đuzepe Meace gdje Inter dočekuje Šerif, a "Nerazure" predvodi kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko. Uporedo ćemo pratiti i dešavanja na drugim terenima.

Glavni sudija je Dani Mekeli (Danny Makkelie) iz Nizozemske. Poznati su i početni sastavi Intera i Šerifa.

Inter: Handanović, Škrinjar (Skriniar), De Fraj (De Vrij), Dimarko (Dimarco), Perišić, Damfris (Dumfries), Barela (Barella), Brozović, Vidal, Martinez i Džeko.

Šerif: Selandik (Celeandic), Kristijano (Cristiano), Arboleda, Dulanto, Kostanca (Costanza), Ado (Addo), Kolovos, Til (Thill), Traore, Bruno i Kastenada (Castenada).

U terminu od 21 sat se još igraju utakmice: Ajaks - Borusija Dortmund, Atletiko Madrid - Liverpul, Porto - Milan, PSG - Lajpcig i Šahtar - Real Madrid.