Atalanta na poluvremenu vodila sa 2:0

Ronaldo: Pogodio u 81. minuti. TWITTER

Piše: E. Ćosić

20.10.2021

Mančester junajted je pobijedio Atalantu nakon velikog preokreta rezultatom 3:2 u 3. kolu grupne faze Lige prvaka. Tim iz Bergama je nakon prvih 45 minuta igre imao 0:2, ali su u nastavku "Crveni đavoli" režirali preokret.

Za Atalantu su pogodili Mario Pašalić u 15. i Merih Demiral u 29. minuti, da bi u nastavku fudbaleri Junajteda predvođeni Markusom Rašfordom (Marcus Rashford) i Harijem Megvajerom (Harry Maguire), te naposljetku Kristijanom Ronaldom (Cristiano) došli do preokreta i pobjede.

Rašford je smanjio na asistenciju Brune Fernandeša (Fernandes), koji je asistirao i kod Megvajerovog gola u 75. minuti. Za preokret se pobrinuo Ronaldo šest minuta kasnije.

Od ostalih rezultata utakmica odigranih u terminu od 21 sat ističu se visoke pobjede Bajerna i Čelzija sa po 4:0 nad Benfikom, odnosno Malmeom za koji je od 58. minute zaigrao bh. reprezentativac Adi Nalić. Samo u duelu Lila i Sevilje večeras nije bilo golova.

90. - Kraj utakmice!

90+2. - Jang Bojs - Viljareal 1:4: GOL!: Čukaveze stavlja "tačku na i".

89. - Jang Bojs - Viljareal 1:3: GOL! Albero Moreno pogađa, "Žuta podmornica" ponovo ima dva gola prednosti!

85. - Benfika - Bajern 0:4: GOL! Leroj Sane je ponovo strijelac.

83. - Benfika - Bajern 0:3: GOL! Levandovski pogađa, sada mu je gol priznat!

87. - Zenit - Juventus 0:1: GOL! Dejan Kuluševski pogađa za "Staru damu"

80 - Benfika - Bajern 0:2: AUTOGOL! Bavarci sada imaju 2:0, Everton je poslao loptu u vlastitu mrežu.

81. - GOOOOOOL! Kristijano Ronaldo pogađa za veliki preokret Mančester junajteda! Šo je asistirao, a Portugalac je strijelac u svojoj 300. utakmici za "Crvene đavole": Junajted sada vodi 3:2!

80. - Palomino dobija žuti karton zbog prekršaja nad Brunom Fernandešom.

78. - Jang Bojs - Viljareal 1:2 GOL! Meščak Elija smanjuje rezultat u Švicarskoj.

75. - GOOOOOOL! Hari Megvajer pogađa za poravnanje rezultata! Bruno je ponovo dobro izveo korner, lopta je pronašla Megvajera koji matira Musa.

74. - Bruno je izveo korner, Megvajer je zahvatio loptu, ali brani golman Atalante Muso.

73. - Džejdon Sančo mijenja Mejsona Grinvuda. Ovo je treća promjena koju je napravio trener Junajteda Ole Gunar Solskjer.

70-  Benfika - Bajern 0:1: GOL! Leroj Sane dovodi Bavarce. Iz trećeg pokušaja je priznat gol prvaku Njemačke, pošto su golovi Levandovskog i Milera poništavani nakon gledanja VAR-a.

72. - I Malinovski je šutirao, ali i njegov pokušaj uspješno zaustavlja De Hea.

71. - Zapata je pokušao, ali nema promjene rezultata na Old Trafordu.

68. - Dvije promjene i na drugoj strani. Malinovski i Mirančuk mijenjaju Pašalića i Iličića.

66. - Dvostruku izmjenu pravi Solskjer. Pogba i Kavani mijenjaju Mektomineja i Rašforda.

65. - I Ronaldo je pokušao, ali Muso ponovo brani pokušaj Portugalca.

58. - Stativa! Mektominej pogađa okvir gola nakon što ga je uposlio Mejson Grinvud. Zakuhava se na Old Trafordu, malo je nedostajalo da se Junajted u potpunosti vrati u utakmicu.

58. - Čelzi - Malme 4:0: Bh. reprezentativac Adi Nalić je dobio priliku za igru. Ušao je umjesto Andersa Kristijansena.

57. - Mario Pašalić i Marten de Ron su dobili po žuti karton u redovima Atalante.

56. - Čelzi - Malme 4:0: GOL! Ponovo je Žoržinjo s penala pogodio, Malmeu prijeti potop.

56. - Duvan Zapata je zamijenio Luisa Muriela u vrhu napada tima iz Bergama.

55. - Atalantin Mateo Lovato je upisan u bilježnicu glavnog sudije.

53. - Benfika – Bajern 0:0: Ofsajd! Ponovo je poništen gol Bavarcima, ovog puta Mileru.

53. - GOOOOOOL! Markus Rašford vraća nadu Junajtedu. Napadač je iskoristio asistenciju Brune Fernandeša i smanjio na 2:1.

48. - Čelzi - Malme 3:0: GOL! Rezervista Haverc pogađa, a asistent je Hadson Odoi.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme!

46. - Lovato mijenja Demirala.

45. - Kraj prvog poluvremena!

45+. - Prečka! Markus Rašford je šutirao, ali se napadaču Junajteda ispriječila prečka!

45. - Minut sudijske nadoknade.

44. - Najbolja šansa za Junajted! Bruno je odlično uposlio Freda koji se namjestio na desnu nogu, a onda iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

44. - Benfika - Bajern 0:0: Poništen je gol Robertu Levandovskom zbog igranja rukom.

43. - Čelzi - Malme 2:0: Čelzi ima sigurnu prednost, ali glavobolju Tomasu Tuhelu zadao je Romelu Lukaku. Belgijski napadač je zadobio povredu zbog koje je morao izaći iz igre. Umjesto njega na terenu je Kai Haverc.

42. - Luis Muriel je bio u šansi, ali na visini zadatka bio je David De Hea koji brani pokušaj Kolumbijca.

Lukaku: Zamijenjen u 23. minuti. TWITTER

30. - Mančester junajted je sačuvao mrežu netaknutom na samo jednom od posljednjih 14 mečeva u Ligi prvaka. Odbrana je i večeras zakazala, jer su "Crveni đavoli" poslije samo 29 minuta igre dva puta vadili loptu iz svoje mreže.

29. - GOOOOOOOOL! Novi šok za navijače Mančester junajteda! Atalanta je preko Meriha Demirala udvostručila prednost na Old Trafordu! Turskom reprezentativcu je ovo prvi pogodak u Ligi prvaka.

27. - Što se tiče strijelca jedinog gola na Old Trafordu do sada, Mariju Pašaliću je ovaj pogodak bio 4. u Ligi prvaka.

26. - Prvi pokušaj Ronalda na večerašnjoj utakmici, ali brani to Muso. Podsjećamo, Portugalac večeras igra 300. meč za Mančester junajted.

Podsjećamo nešto ranije su odigrana dva susreta 3. kola. Barcelona je sa 1:0 pobijedila Dinamo Kijev, dok je Salzburg sa 3:1 savladao Volfsburg.

22. - Bruno je ponovo izblokiran. Odbrana Atalante na visini zadatka na početku ove utakmice. Nešto ranije Fred je imao šansu, ali se intervencijom istakao Muso.

21. - Čelzi – Malme 2:0: GOL! Žoržinjo je siguran egzekutor najstrožije kazne, "Plavci" već u ranoj fazi imaju dva gola prednosti.

16. - Jang Bojs – Viljareal 0:2: GOL! Džerar Moreno je udvostručio prednost "Žute podmornice".

15. - GOOOOOL! Mario Pašalić pogađa za vodstvo Atalante. Šok na Old trafordu.

10. - Bruno Fernandeš je pokušao, ali je njegov šut izblokiran. Uvodno ispitivanje snaga na Old Trafordu.

9. - Čelzi – Malme 1:0: GOL! Andreas Kristijansen pogađa, a asistencija se piše Tijagu Silvi. Brazilac je uputio centaršut sa desne strane, a loptu je odlično zahvatio danski defanzivac i pogodio za vodstvo Čelzija.

6. - Jang Bojs – Viljareal 0:1: GOL! Jeremi Pino je strijelac prvog gola u utakmicama koje su počele od 21 sat.

1. - Počela je utakmica!

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola grupne faze Lige prvaka između Mančester junajteda i Atalante. Uporedo ćemo pratiti dešavanja i na ostalim terenima, ali je u fokusu meč sa Old Traforda.

Zanimljivo da Junajted nije izgubio na posljednjih 15 domaćih utakmica na svom stadionu u ovom takmičenju kada je u timu Kristijano Ronaldo (Cristiano), koji se ovog ljeta nakon 12 godina vratio u klub.

Portugalac slavi i veliki jubilej. Ovo mu je 300. nastup za Mančester junajted.

Poznate su i početne postave:

Mančester junajted: De Hea (De Gea), Šo (Shaw), Megvajer (Maguire), Lindelof, Van Bisaka (Wan Bissaka), Mektominej (McTominay), Fred, Grinvud (Greenwood), Fernandeš (Fernandes), Rašford (Rashford) i Ronaldo.

Atalanta: Muso (Musso), Palomino, Demiral, de Ron (de Roon), Zapakosta (Zappacosta), Kopmajners (Koopmmeiners), Frojler (Freuler), Mele (Maehle), Pašalić, Iličić i Muriel.

Inače, italijanski tim je trenirao i bio gost u prostorijama Mančester sitija, gradskog rivala Junajteda. Tom prilikom Đian Pijero Gasperini (Gian) se sastao sa Pepom Gvardiolom (Guardiola).

Večeras se igraju još susreti: Benfika – Bajern, Čelzi – Malme, Lil – Sevilja, Jang Bojs – Viljareal i Zenit – Juventus. Bh. reprezentativac Adi Nalić priliku za igru na Stemford Bridžu čekat će sa klupe za rezervne igrače, dok će Anel Ahmedhodžić zbog povrede propustiti ovaj duel.