Tuhelova mašinerija kao da nema mane: I Čelzijevi defanzivci učestvuju u golovima

Andreas Kristijansen je večeras načeo Malme

Trenutak kada je Kristijansen pogodio za 1:0. TWITTER

Piše: E. Ćosić

20.10.2021

Fudbaleri Čelzija su na odmor između dva poluvremena utakmice 3. kola grupne faze Lige prvaka otišli sa prednošću od dva gola protiv Malmea (2:0).

"Plavci" su uoči ovog susreta bili veliki favoriti, a izabranici Tomasa Tuhela (Thomas Tuchel) su to opravdali već nakon samo dvadesetak igre na Stemford Bridžu.

Čelzi je poveo već u 9. minuti kada je sjajno pogodio Andreas Kristijansen (Christiansen). Danski defanzivac je pogodio nakon asistencije Tijaga Silve. Prednost je udvostručio Žoržinjo (Jorginho) koji je bio siguran izvođač najstrožije kazne u 21. minuti.

Zanimljivo da su Čelzijevi defanzivci bili uključeni u deset od posljednjih 11 golova u svim takmičenjima.

Kada je riječ o Kristijansenu, njemu je ovo bio prvi gol za Čelzi u 137 utakmica, koliko ih je odigrao za "Plavce" u svim takmičenjima. Prvo poluvrijeme Tuhelu je pokvario detalj iz 23. minute kada je zbog povrede igru morao napustiti Romelu Lukaku.