ČUDESNI PORTUGALAC

Ne zovu ga džabe "Gospodin Liga prvaka": Pogledajte gol Ronalda za veliki preokret Junajteda

Pogodio u 81. minuti na sjajnu asistenciju Luka Šoa

Ronaldo: Najbolji strijelac u historiji takmičenja. TWITTER

Piše: E. Ćosić

20.10.2021

Mančester junajted je pobijedio Atalantu nakon velikog preokreta rezultatom 3:2 u 3. kolu grupne faze Lige prvaka. Tim iz Bergama je nakon prvih 45 minuta igre imao 0:2, ali su u nastavku "Crveni đavoli" režirali preokret.

Prvo su Markus Rašford (Marcus Rashford) i Hari Megvajer (Harry Maguire) "anulirali" prednost Atalante, a za potpuni preokret se pobrinuo Kristijano Ronaldo (Cristiano). Nakon jedne duže akcije, loptu je u šesnaesterac uputio Luk Šo (Luke Shaw), a Ronaldo je sjajan centaršut dočekao i glavom matirao golmana Atalante.

Ne zovu ga džabe "Gospodin Liga prvaka". Najbolji je strijelac ovog takmičenja sa 137 golova. Da stvar bude bolja, večeras je pogotkom uljepšao svoj jubilej - 300. utakmica za Mančester junajted.

Pogodak pogledajte OVDJE.

Inače, Atalanta je povela u 15. minuti pogotkom Marija Pašalića, a prednost tima iz Bergama udvostručio je Merih Demiral 14 minuta kasnije. Za Junajted su pogađali Rašford u 53. i Megvajer u 75. minuti, a Ronaldo je preokret donio u 81. minuti.