Menalo i Gojak igrali u porazu Dinama, vrijedan bod Zvezde

Dva regionalna tima odigrala svoje utakmice u Evropa ligi

Menalo: Odigrao kompletan meč. DAMIR KRAJAC/CROPIX Cropix

21.10.2021

Fudbaleri Dinamo Zagreba zabilježili su gostujući poraz protiv bečkog Rapida u okviru 3. kola grupne faze Evropa lige rezultatom 2:1. Ovo je ujedno bio i duel ekipa za koje igraju tri bh. fudbalera.

U porazu "Modrih" svih 90 minuta odigrao je Luka Menalo, dok je Amer Gojak igrao u prvih 45 minuta. Na drugoj strani, Srđan Grahovac nije dobijao priliku za igru.

Austrijski tim je poveo preko Marka Grula (Marco Grull) u 9. minuti, da bi poravnanje donio Mislav Oršić u 24. Deset minuta kasnije Maksimilijan Hofman (Maximilian Hoffman) je pogodio za 2:1, što će se ispostaviti konačnim rezultatom.

Još jedan tim iz regiona je imao svoju utakmicu u Evropa ligi večeras. Crvena zvezda je na gostovanju kod Midtjelanda odigrala neriješeno, bilo je 1:1. "Crveno-bijeli" su poveli u 58. minuti preko Mirka Ivanića, a konačan rezultat postavio je Nikolas Dir (Dhyr) u 78. minuti.

Svi rezultati utakmica odigranih u terminu od 18:45 sati:

Rapid - Dinamo 2:1

Midtjeland - Crvena zvezda 1:1

Betis - Bajer Leverkuzen 1:1

Fenerbahče - Antverp 2:2

Lacio - Marsej 0:0

Ludogorec - Braga 0:1