Sjajni Suarez spasio Atletiko poraza protiv Sosijedada

"Jorgandžije" se na krilima Urugvajca vratile iz zaostatka od dva pogotka

Suarez: Postigao dva gola. TWITTER

E. Ćosić

25.10.2021

Atletiko Madrid i Real Sosijedad odigrali su odličan meč u okviru 10. kola španske La Lige u kojem su podijelili bodove (2:2). Gosti iz Baskije su imali dva gola prednosti, ali je "Jorgandžije" poraza spasio sjajni Luis Suarez.

Sosijedad je do vodstva stigao u 7. minuti kada je Aleksander Sorlot (Alexander Sorloth) iskoristio dodavanje Aleksandra Isaka (Alexander) i matirao Jana Oblaka. Isak je u 48. minuti udvostručio prednost svog tima, ali je onda Suarez vratio svoj tim u život.

Prvo je u 61. minuti smanjio na 1:2, da bi u 77. minuti bio siguran izvođač najstrožije kazne. Iako je Sosijedad na kraju osvojio samo bod, tim sa Anoete je ostao lider La Lige sa 21 bodom. Real Madrid je 2. sa 20 bodova, trećeplasirana Sevilja ima isto toliko bodova, ali lošiju gol razliku, dok je Atletiko Madrid 4. sa 18 bodova.