"Crno-bijeli" slavili nakon preokreta protiv Galatasaraja

Pjanić: Ponovo odigrao svih 90 minuta. TWITTER

E. Ćosić

25.10.2021

Veliki istanbulski derbi između Bešiktaša i Galatasaraja pripao je "crno-bijelim" za koje je svih 90 minutao odigrao bh. reprezentativac Miralem Pjanić. Na Vodafon Parku bilo je 2:1, iako je Galata povela.

Igrao se 35. minut kada je Aleksandru Cicaldua (Alexandru) zatresao mrežu Bešiktaša, koji se vratio u utakmicu samo četiri minute kasnije. Kajl Larin (Cyle) je, nakon pogotka u Ligi prvaka protiv Sportinga, sada pogodio i protiv Galatasaraja.

I rezultat se nije mijenjao sve do 64. minute kada je sjajni Kanađanin Larin došao do svog drugog gola večeras, te pogodivši za preokret postao heroj gradskog derbija.

U pobjedničkom timu svih 90 minuta odigrao je Miralem Pjanić koji je pokazao da je povreda iza njega. Bh. reprezentativac je odigrao i kompletnu utakmicu protiv Sportinga, te sigurno da se njegovom oporavku obradovao i selektor "Zmajeva" Ivajlo Petev (Ivayjlo).