KVALIFIKACIJE ZA SP

Ruskinje prejake za "Zmajice"

U prvih 35. minuta viđena je ravnopravna igra između dva šesnaesterca, bez većih prilika

Sa današnje utakmice u Zenici. NSBiH

Piše: G. Š.

26.10.2021

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena (0:4) je danas u Zenici od Rusije, u kvalifikacionoj utakmici za Svjetsko prvenstvo 2023.

Dva gola u prvom poluvremenu

U prvih 35. minuta viđena je ravnopravna igra između dva šesnaesterca, bez većih prilika. Tek u 36. minuti gošće su izvele brz kontra napad, a Kristina Maškova (Mashkova) šalje loptu za brzonogu Neli Korovkinu (Nelli) koja bježi našoj odbrani i šalje loptu u mrežu za 0:1.

Drugi gol Rusija postiže u 45. minuti. Nadežda Smirnova (Nadezhda) je izvela slobodan udarac sa preko 20 metara i pogodola prečku, a lopta se odbija do Ane Kožnikove (Anne Kozhnikove) koja je glavom zatresla mrežu.

I u drugom poluvremenu prva prilika pretvorena je u pogodak. Smirnova iz kornera šalje loptu na prvu stativu za Alsu Abdullinu koja je prosljeđuje u mrežu za 0:3. Četvrti gol postiže Kožnikova u 85. minuti na asistenciju Natalije Morozove.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije nastavlja u novembru domaćim utakmicama sa Danskom i Maltom.

Bosna i Hercegovina-Rusija 0:4

ZENICA Trening centar NSBiH. Sutkinja: Kristina Trandafir (Rumunija). Strijelci: 0:1 - Korkovina (36. minuta), 0:2 -Kožnikova (45+2), 0:3 - Abdullina (72.), 0:4 - Kožnikova (85.) Žuti kartoni: Slišković (BiH)

BOSNA I HERCEGOVINA: Envera Hasanbegović, Alma Kamerić, Ana Bojanić, Melisa Hasanbegović, Dajana Spasojević (55. Nikolina Vujadin), Selma Kapetanović, Mejrema Medić (82. Sumeja Bektaš), Andrea Grebenar, Jelena Koprena, Sofija Krajšumović (67. Ena Taslidža), Gloria Slišković (82. Marija Damjanović). Selektorka: Samira Hurem

RUSIJA: Yulia Grichenko, Anna Kozhnikova, Alena Andreeva (67. Lina Yakupova), Alsu Abdullina, Nadezhda Smirnova (81. Margarita Chernomyrdina), Kristina Mashkova, Anna Belomyttseva (82. Natalia Morozova), Yana Sheina (77. Ekaterina Pantyukhina), Marina Fedorova, Nelli Korovkina (82. Natalya Mashina), Viktoriya Kozlova. Selektor: Yuri Krasnozhan