JEDAN OD OMILJENIH IGRAČA

Pjanićeve reakcije kupile navijače Bešiktaša: Pogledajte kako je proslavio pobjedu i promašen penal Galate

Bh. reprezentativac odigrao još jednu dobru utakmicu, ali je pokazao koliko mu je ovaj trijumf značio

Pjanić likuje nakon što je njegov golman odbranio penal Mohamedu. TWITTER

26.10.2021

Bešiktaš našeg Miralema Pjanića jučer je pobijedio Galatasaraj nakon preokreta sa 2:1 u okviru 10. kola turske Super lige. Bio je to prvi derbi turskog fudbala za bh. reprezentativca koji se "crno-bijelim" ljetos pridružio.

Pjanić je odigrao svih 90 minuta, a bio je igrač Bešiktaša koji je najviše pretrčao. Bh. as je protiv Galate pretrčao 11.07 kilometara, a iza njega su ostali Žozef De Souza (Josef) sa 10.9 kilometara, te Umut Meras sa 10.6.

Međutim, nakon utakmice su se pojavile snimke Pjanićeve zanimljive proslave. Prvo je likovao ispred Mostafe Mohameda koji nije iskoristio penal, odbranio mu ga je Ersin Destanoglu u 81. minuti.

Pjanić je kasnije sa Neđipom Ujsalom (Necip Uysal) proslavio pobjedu, svoju prvu u turskom derbiju. Nakon te pobjede, Bešiktaš je trećeplasirani tim lige sa 20 osvojenih bodova, a lider Turske je Trabzonspor sa četiri boda više. Galatasaraj je na drugoj strani na 8. mjestu sa 17 bodova.