HRVATSKA

Oršić zabio spektakularan gol direktno iz kornera: Dinamo prošao dalje, pogodio i Gojak

Bh. reprezentativac otvorio golijadu u utakmici Kupa

Slavlje nakon Gojakovog gola. Davor Javorovic/PIXSELL

27.10.2021

Fudbaleri Dinamo Zagreba plasirali su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Mučili su se "Modri" te na gostovanju kod BSK Bijelo Brdo slavili sa 3:2 i to majstorijom Mislava Oršića, koji je pogodio direktno iz kornera. Golijadu je otvorio bh. reprezentativac Amer Gojak.

Gojak se odlično snašao u gužvi ispred protivničkog gola nakon centaršuta Oršića i pogodio već u 2. minuti susreta. U 33. minuti domaći su iznenadili favorizovani Dinamo te došli do poravnanja, a gol je postigao Mori Gbane (Mory). Dvije minute kasnije veliki šok za "Modre". Josip Čikvar je pogodio za preokret BSK-a.

Međutim, Dinamo se brzo oporavio od velikog šoka. Komnen Andrić je pogodio već u 39. minuti, nakon što mu je prethodno loptu proslijedio Luka Ivanušec. "Modri" su se mučili, nisu mogli pronaći put do novog gola, a onda je Mislav Oršić u 71. minuti sjajno pogodio direktno iz kornera za konačnih 3:2.

Golove sa utakmice BSK-a i Dinama možete pogledati OVDJE.