Sasuolo šokirao Juventus usred Torina

Gosti do pobjede došli u petoj minuti sudijske nadoknade.

Detalj s utakmice. TWITTER

27.10.2021

Fudbaleri Sasuola napravili su veliko iznenađenje i savladali Juventus usred Torina rezultatom 2:1 i to pogotkom u petoj minuti sudijske nadoknade.

Juventus je dobro započeo utakmicu, imao nekoliko izglednih prilika, ali "Stara dama" nije uspjela doći do pogotka. I onda se Davide Fratesi (Frattesi) pobrinuo za hladan tuš u Torinu golom u 44. minuti. U nastavku je Juventus nastavio stvarati prilike, prijetili su Paulo Dibala (Dybala), Huan Kvadrado (Juan Cuadrado) i Federiko Kijeza (Federico Chiesa), ali se rezultat nije mijenjao.

Sve do 76. minuti kada je Dibala centrirao, a Veston Mekeni (Weston McKennie) nakon sjajnog skoka loptu glavom proslijedio u mrežu gostiju. "Stara dama" je pokušala doći do preokreta, napadala je, a onda je Maksime Lopez (Maxime) istrčao kontru i postigao gol za veliku pobjedu Sasuola u petoj minuti sudijske nadoknade.

Juventus nakon ovog poraza ima 13 bodova manje od prvoplasiranog Milana.