Falkao produžio agoniju Barcelone i postavio rekord La Lige

Kolumbijac igra sjajno po dolasku u Rajo Valjekano

Falkao: Ovo mu je 4. gol ove sezone. TWITTER

27.10.2021

Fudbaleri Rajo Valjekana priredili su iznenađenje u 11. kolu španske La Lige pobijedivši Barcelonu sa 1:0. Jedini pogodak postigao je iskusni Radamel Falkao (Falcao) u 30. minuti meča.

Serhio Buskec (Sergio Busquets) je izgubio loptu na sredini terena, a nju je do Kolumbijca proslijedio Oskar Treho (Oscar Trejo). Falkao je sjajnim driblingom izbacio Džerara Pikea (Gerard Pique), a onda preciznim šutem poslao loptu u gol.

Prekaljeni Kolumbijac je postao najstariji igrač koji je postigao četiri ili više gola u prvih šest utakmica u La Ligi u ovom stoljeću (35 godina i 259 dana).

Barcelona je imala nekoliko prilika da se vrati u utakmicu, a najbolju je propustio Memfis Depaj (Memphis Depay), ali je njegov penal odbranio Stole Dimitrievski u 72. minuti meča. Rajo Valjekano je nakon ove pobjede skočio na 5. mjesto sa 19 osvojenih bodova, dok je Barcelona 9. sa 15 bodova, ali i utakmicom manje. Kataloncima je ovo bio i treći poraz u posljednja četiri susreta.