Vulvsi u odličnom nizu, Everton produbio krizu

Utakmicom na Molinuo kompletirano 10. kolo u najjačem rangu engleskog fudbala

Slavlje poslije gola Himeneza. TWITTER

1.11.2021

Fudbaleri Vulverhemtpona slavili su protiv Evertona u posljednjoj utakmici 10. kola engleske Premijer lige rezultatom 2:1. "Vukovi" su na Molinu vodili sa golovima Maksa Kilmana (Max) u 28. i Raula Himeneza (Jimenez) u 32. minuti, a utješni gol za goste bio je djelo Aleksa Ivobija (Alex Iwobi) u 66. minuti susreta.

Ovo je bila četvrta pobjeda Vulvsa u posljednjih pet utakmica, dok je Everton produbio krizu, uvezavši četiri susreta bez pobjede. Tako su "Karamele" poslije dobrog starta, doživjele pad i na tabeli, te su sada deseti tim lige.

Na drugoj strani Vulvsi su u posljednjih pet utakmica od mogućih 15 bodova osvojili 13, pa su sada sedmi tim prvenstva. "Vukovi" u narednom kolu igraju sa Kristal Palasom, dok će Everton dočekati Totenhem.