Čelzi minimalno slavio na gostovanju kod Malmea, dobar nastup Ahmedhodžića

Na Eledi je od 74. minute igrao i Adi Nalić

Ahmedhodžić i Haverc u duelu. AFP

2.11.2021

Fudbaleri Malmea pretrpjeli su i četvrti poraz u Ligi prvaka ove sezone. Švedski prvak je večeras na Eleda stadionu minimalno poražen od aktuelnog evropskog prvaka Čelzija rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Hakim Zijeh (Ziyech) u 56. minuti meča. Napadali su "Plavci", ali je odbrana Malmea predvođena bh. reprezentativcem Anelom Ahmedhodžićem odolijevala naletima tima sa Stemford Bridža.

Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta, dok je drugi reprezentativac Bosne i Hercegovine Adi Nalić priliku za igru dobio u 74. minuti, kada je zamijenio Sebastijana Nanasija. Sudija ovog meča bio je Nijemac Feliks Brih (Felix Brych), a kontrolor suđenja bio je Elmir Pilav.

U ovom terminu odigrana je još jedna utakmica, a Volfsburg je savladao Salcburg sa 2:1. Za "Vukove" s Volksvagen Arene su pogađali Ridle Baku i Lukas Nmeka (Nmecha), dok je na drugoj strani pogodak postigao Maksimilijan Vober (Maximilian Wober).