Odigrane su prve dvije utakmice večerašnjeg programa 4. kola grupne faze

Benzema u akciji. AFP

Piše: E. Ćosić

3.11.2021

Real Madrid je pobijedio protiv Šerifa u okviru 4. kola grupne faze Lige prvaka (2:1), čime su izabranici Karla Anćelotija (Carlo Ancelotti) napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu.

Junak Reala bio je Karim Benzema koji je postigao dva gola, u 14. i 61. minuti, a oba puta mu je asistirao Vinisijus Žunior (Vinicius Junior). Na drugoj strani jedini pogodak bio je djelo Fernanda u 39. minuti.

Kraljevski tim je večeras ispisao historiju, postavši prvi tim koji je u najjačem evropskom klupskom takmičenju došao do 1000 golova.

Inače, u istom terminu odigran je meč grupe B, a Milan i Porto su odigrali 1:1. Porto je poveo u 6. minuti kada je Luis Diaz iskoristio poigravanje u odbrani "Rosonera" koji su do boda došli u 61. minuti nakon autogola Čensela Mbembe (Chancel). Bh. reprezentativac Rade Krunić je igrao od 68. minute.

TOK UTAKMICA

90. - Kraj utakmica! Milan - Porto 1:1, Real Madrid - Šahtar 2:1

90+3. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Dentinjo je požutio u samoj završnici susreta.

90+1. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Sudakov je sada šutirao, ali brani Kurtoa.

86. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Izlazi strijelac jedinog gola za Šahtar Fernando, a u igri je Dentinjo.

82. - Milan - Porto 1:1: Ofsajd! Ibrahimović je postigao gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

79. - Milan - Porto 1:1: Trener Porta odgovara sa novim izmjenama. Kosta i Konseikao mijenjaju Diaza i Evanilsona.

76. - Milan - Porto 1:1: Zlatan Ibrahimović je ušao u igru umjeto Žiruja, navijači potez Piolija dočekali s aplauzom.

80. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Trostruka promjena u Šahtaru. Marlos, Sudakov i Antonio mijenjaju Tetea, Stepanenka i Patrika.

79. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Anćeloti iz igre izvlači heroja svog tima Karima Benzemu, a u igri je Luka Jović.

73. - Milan - Porto 1:1: Rezervisti Vitinji je bilo potrebno samo četiri minute na terenu da zaradi žuti karton.

75. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Dobra prilika za Šahtar! Stepanenko je šutirao sa nekih 20 metara, ali nema promjene rezultata.

69. - Milan - Porto 1:1: Promjena u gostujućem timu. Serđo Oliveira ustupa svoje mjesto Vitinji.

68. - Milan - Porto 1:1: Stefano Pioli pravi novu izmjenu. Na teren šalje bh. reprezentativca Radeta Krunića, koji ide na mjesto Brahima Diaza. I Frank Kesi je u igri umjesto Tonalija.

71. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Mijenjaju i gosti. Solomon je u igri umjesto Mudrika.

66. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Promjena u Realu, Načo Fernandez mijenja Danija Karvahala.

65. - Milan - Porto 1:1: Mbemba sada dobija žuti karton.

62. - Milan - Porto 1:1: Ipak je Mbembi pripisan autogol.

61. - Milan - Porto 1:1: GOOOOOOL! Pioli je pogodio sa izmjenom kada je uveo Kalulua umjesto Kalabrije. Rezervista donosi poravnanje rezultata.

63. - Real Madrid - Šahtar 2:1: Novi žuti karton za Real, Kazemiro je sada zaradio javnu opomenu.

61. - Real Madrid - Šahtar 2:1: GOOOOOOL! "Kraljevi" ponovo vode i ponovo je strijelac isti čovjek - Karim Benzema. Francuz je iskoristio još jednu asistenciju Vinisijusa Žuniora i po drugi put večeras matirao Trubina.

59. - Real Madrid - Šahtar 1:1: Tibo Kurtoa je sada zaustavio šut Tetea.

55. - Milan - Porto 0:1: Fikajo Tomori je zaradio žuti karton kod domaćih.

52. - Milan - Porto 0:1: "Rosoneri" pokušavaju doći do pogotka, ali Portova odbrana na čelu s iskusnim Pepeom odolijeva naletima domaćih.

49. - Milan - Porto 0:1: Marko Grujić dobija žuti karton u gostujućem timu.

46. - Nastavak utakmice i na San Siru. Kalulu je zamijenio Kalabriju.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu, nije bilo izmjena.

45. - Poluvrijeme i u Milanu. Milan - Porto 0:1, Real Madrid - Šahtar 1:1.

45. - Real Madrid - Šahtar 1:1: Ponovo je Fernando zaprijetio Kurtoi, ali Belgijanac je sada odbranio. Ujedno je to bio i posljednji pokušaj u prvom poluvremenu ove utakmice.

41. - Milan - Porto 0:1: Domaći se muče pri kreiranju napada. Porto je u potpunosti izolovao Tonalija i Benasera.

39. - Real Madrid - Šahtar 1:1: GOOOOOOL! Šahtar stiže do poravnanja, Fernando dobija asistenciju od Alana Patrika i matira Kurtou.

39. - Real Madrid - Šahtar 1:0: Prvi žuti karton na utakmici u Madridu, a zaradio ga je Realov bek Mendi.

33. - Milan - Porto 0:1: Tatarušanu je u kratkom periodu ubilježio dvije odbrane. Marko Grujić je prijetio golu Milana, ali je rumunski golman bio na visini zadatka.

32. - Real Madrid - Šahtar 1:0: Ponovo dobra prilika za Šahtar, ali Fernando nije bio precizan.

28. - Milan - Porto 0:1: Nervoza u redovima "Rosonera". Požutio je trener Stefano Pioli.

24. - Real Madrid - Šahtar 1:0: Nova opasnost po gol Tibe Kurtoe. Mudrik je šutirao, ali je to odbranio golman Reala.

17. - Real Madrid - Šahtar 1:0: Ponovo je Modrić zaprijetio golu ukrajinskog prvaka, ali Trubin je zaustavio pokušaj "desetke" Reala.

Detalj iz 6. minuta sa San Sira: Diaz matira Tatarušanua. UEFA

14. - Real Madrid - Šahtar 1:0: GOOOOOL! Karim Benzema dovodi "Kraljeve" u vodstvo. Asistirao mu je Vinisijus, a Francuz postiže Realov 1000. gol u Ligi prvaka. Vinisijus je iskoristio nepažnju odbrane gostiju, ukrao je loptu, a onda kao na tacni servirao gol svom saigraču.

10. - Alan Patrik je šutirao, a lopta je zakačila spoljni dio stative Kurtoinog gola.

7. - Milan - Porto 0:1: Marko Grujić je upisao asistenciju kod gola Diaza. Milan je u teškoj situaciji, "Rosoneri" u prve tri utakmice nisu osvojili ni bod, te im je ova utakmica biti ili ne biti.

6. - Milan - Porto 0:1: GOOOOOOL! Luis Diaz dovodi Porto u vodstvo. Hladan tuš na San Siru.

5. - Real Madrid - Šahtar 0:0: Trubin spašava gol Šahtara. Modrić je odigrao dupli pas sa Vaskezom i onda šutirao, ali golman gostiju na visini zadatka.

2. - Milan - Porto 0:0: Tonali je izveo prvi korner na utakmici Milana i Porta, ali "Rosoneri" nisu ugrozili gol portugalskog tima.

1. - Počele su utakmice u Milanu i Madridu!

Dobro došli na tekstualni prijenos prve dvije utakmice današnjeg programa Lige prvaka. U terminu od 18:45 sastaju se Milan i Porto, odnosno Real Madrid i Šahtar.

Stefano Pioli je izmiješao sastav, tako da "Rosoneri" počinju bez Zlatana Ibrahimovića i Radeta Krunića. Za razliku od stratega Milana, u Madridu trener Reala Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) ništa ne prepušta slučaju, pa će protiv Šahtara igrati najbolji tim.

Sastavi za utakmice:

Milan: Tatarušanu (Tatarusanu), Kalabrija (Calabria), Tomori, Romanjoli (Romagnoli), Hernandez, Tonali, Benaser (Bennacer), Salemejkers (Saelemaekers), Diaz, Leao i Žiru (Giroud).

Porto: Kosta (Costa), Sanusi, Mbemba, Pepe, Žoao Mario (Joao), Serđo Oliveira (Sergio), Diaz, Uribe, Otavio, Taremi i Evanilson.

Real Madrid: Kurtoa (Courtois), Karvahal (Carvajal), Militao, Alaba, Mendi (Mendy), Kazemiro (Casemiro), Kros (Kroos), Modrić, Vaskez (Vasquez), Benzema i Vinisijus (Vinicius).

Šahtar: Trubin, Ismaili (Ismaily), Matvienko (Matviienko), Marlon, Dodo, Stepanenko, Mudrik (Mudryk), Alan Patrik (Patryck), Majkon (Maycon), Tete i Fernando.

Inače, Milan susret s Portom dočekuje sa posljednjeg mjesta u grupi B. "Rosoneri" su bez ijednog osvojenog boda, dok je Porto na 3. poziciji s četiri osvojena boda. Kada je riječ o grupi D, Real Madrid je drugoplasirani sa šest bodova, dok je Šahtar posljednji sa samo jednim bodom.