Dinamo došao do bitne pobjede, igrali Gojak i Menalo

"Modri" nakon preokreta slavili na svom Maksimiru

Slavlje "Modrih". TPORTAL

E. Ćosić

4.11.2021

Fudbaleri Dinamo Zagreba su nakon preokreta ostvarili bitnu pobjedu protiv Rapid Beča u borbi za evropsko proljeće (3:1). Nije najbolje počelo po "Modre".

Već u 8. minuti gosti su poveli na Maksimiru. Nakon greške u odbrani, lopta dolazi do Krištofa Knasmulnera (Cristoph Knausmullner) koji pogađa mrežu Dominika Livakovića. Međutim, nije dugo traja prednost gostiju. Četiri minute je bilo potrebno da se Dinamo vrati, a strijelac pogotka nakon asistencije Mislava Oršića bio je Bruno Petković.

U 34. minuti "Modri" dolaze do preokreta. Komnen Andrić je iskoristio proigravanje Bartola Franjića i donio preokret svom timu. Konačnih 3:1 svojim golom postigao je Josip Šutalo. Inače, u redovima Dinama svih 90 minuta odigrao je Amer Gojak, dok je Luka Menalo igrao od 73. minute.

U ovoj grupi H je odigran još jedan meč, a Genk i Vest hem su podijelili bodove odigravši 2:2.