Nevjerovatan povratak Valensije: Atletiko do nadoknade vodio sa 3:1

Junak "Šišmiša" bio je rezervista Hugo Duro koji je u igru ušao u 85. minuti

Sjajan povratak "Šišmiša" s Mestalje. TWITTER

7.11.2021

Valensija i Atletiko Madrid odigrali su sjajan meč u 13. kolu španske La Lige (3:3). "Jorgandžije" su do sudijske nadoknade vodile sa 3:1, a u samom finišu meča rezervista Hugo Duro postigao je dva gola i bacio Dijega Simeonea u očaj.

Atletiko je poveo u 35. minuti preko Luisa Suareza. Domaćin je poravnao u 50. minuti nakon autogola Stefana Savića, međutim osam minuta kasnije "Jorgandžije" su ponovo vodile. Strijelac drugog gola bio je Antoan Grizman (Antoine Griezmann), a četiri minuta kasnije na 3:1 povisio je Šime Vrsaljko.

Pravi potez Bordelesa Himeneza (Jimenez) bilo je uvođenje Huga Dura u 85. minuti. Prvo je u drugoj minuti nadoknade smanjio na 2:3, da bi u posljednjim trenucima ponovo pogodio za veliki bod svog tima.

Valensija je nakon ove utakmice 10. tim lige sa 17 osvojenih bodova, dok je Atletiko 4. sa 23 osvojena boda, ali i utakmicom manje u odnosu na "Šišmiše" sa Mestalje.