KVALIFIKACIJE ZA SP

Statistika na strani ’Zmajeva’: Od pobjedonosnog gola Misimovića, do pogotka Stevanovića

Fince smo dva puta pobjeđivali, oba puta na domaćem terenu

Posljednji duel s Finskom završen bez pobjednika 2:2. Arhiva

13.11.2021

Protiv Finske smo do sada odigrali četiri utakmice i imamo pozitivan skor. Ostvarili smo dvije pobjede, jedan remi i jedan poraz.

Prva pobjeda bila je u prijateljskoj utakmici, odigranoj u Zenici u martu 2004. godine, kada smo slavili s 1:0 golom Zvjezdana Misimovića u 89. minuti.

Naredna dva meča odigrali smo u sklopu kvalifikacija za EP 2020., u junu i oktobru 2019. godine. U Tampereu smo poraženi s 2:0, a s dva gola u 56. i 68. minuti presudio nam je Temu Puki (Temmu Pukki).

U uzvratu u Zenici slavili smo s 4:1. Tada je dvostruki strijelac za naš tim bio Miralem Pjanić (29., 58.), a pogađali su još Izet Hajrović (29.) i Armin Hodžić (73.).

Posljednji duel iz tekućih kvalifikacija za SP, odigran u martu ove godine, završen je rezultatom 2:2. Miralem Pjanić (55.) i Miroslav Stevanović (84.) bili su strijelci za naš tim, dok je oba gola za Fince postigao Temu Puki (58., 77.).