Sjajni Vrančić predvodio Stouk do nove pobjede

Bh. internacionalac u trijumfu (2:0) postigao gol i upisao asistenciju

Vrančić: Pogodio u 3. minuti. TWITTER

E. Ćosić

20.11.2021

Fudbaleri Stouk Sitija upisali su domaći trijumf protiv Piterbrouga rezultatom 2:0 u okviru 18. kola engleskog Čempionšipa, a junak pobjedničkog tima bio je Mario Vrančić koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Bh. internacionalac je prvo pogodio u 3. minuti, kada je nakon dodavanja Romeina Sojersa (Romaine Sawyers) poslao loptu u donji desni ugao protivničkog gola.

Igrači Stouka su kontrolisali utakmicu, da bi u završnici rezervista Sem Saridž (Sam Surridge) zaradio direktan crveni karton. Ipak, Stouk je u petoj minuti sudijske nadoknade došao do drugog gola i tako riješio pitanje pobjednika, a pogodio je Tajris Kembel (Tyrese Campbell) nakon asistencije Vrančića, koji ga je lijepo proigrao.

Vrančić je odigrao 15 utakmica u Čempionšipu ove sezone, a postigao je dva pogotka uz četiri asistencije. Još dvije asistencije je zabilježio u Karabao Kupu.