PSG slavio protiv Nanta, Mesi postigao prvi gol u Ligi 1

Argentinac je sjajno pogodio u 87. minuti

Pobjeda "Svetaca". TWITTER

20.11.2021

Fudbaleri Pariz Sen Žermena su sa 3:1 savladali Nant u 14. kolu francuskog prvenstva. Trijumf "Svetaca" obilježio je prvi gol Lionela Mesija (Messi) u Ligi 1, kao i crveni karton za Kejlora Navasa (Keylor).

PSG je poveo već u 2. minuti, a strijelac je bio Kilijan Mbape (Kylian Mbappe). Francuzu je to bio sedmi ligaški gol ove sezone. Imali su šanse i Mesi i Nejmar (Neymar), ali PSG nije uspio doći do drugog gola, da bi se situacija zakomplikovala u 65. minuti zbog isključenja Navasa.

U 77. minuti gosti dolaze do poravnanja preko Rondala Kolo Muanija. Međutim, PSG do novog vodstva dolazi za pet minuta kada je Denis Apia nespretno skrenuo loptu u svoj gol, da bi konačnih 3:1 postavio Lionel Mesi.

Prvi gol Mesija u francuskoj Ligi 1 možete pogledati na LINKU.