Ćavi na klupi Barcelone debitovao pobjedom u derbiju

"Blaugrana" bolja od Espanjola u katalonskom okršaju

Ćavi s Pikeom i Buskecom. FACEBOOK

E. Ćosić

20.11.2021

Barcelona je u gradskom derbiju u okviru 14. kola španske La Lige pobijedila Espanjol rezultatom 1:0. Jedini pogodak na Nou Kampu viđen je u 48. minuti kada je Memfis Depaj (Memphis Depay) bio siguran egzekutor najstrožije kazne.

Tako je Ćavi Ernandez (Xavi Hernandez) uspješno započeo svoju trenersku karijeru u Barceloni. Igračkoj legendi ovog kluba meč protiv Espanjola bio je prvi pored aut linije otkako je stigao iz katarskog Al Sada.

Ćavi je od prve minute na teren poslao Ter Štegena (Ter Stegen), Mingezu (Mingueza), Pikea (Pique), Garsiju (Garcia), Albu, Niku (Nico), Buskeca (Busquets), De Jonga, Akomaha (Akhomach), Gavija i Depaja. U nastavku je prilike za igru dao Ezalzouliju (Ezzalzolui), Kutinju (Coutinho), Puiđu (Puig), Demiru i Arauhu (Araujo).

Katalonci su ovom pobjedom skočili na 6. poziciju u La Ligi. Inače, Barcelona već u utorak igra novu utakmicu, a na Nou Kamp stiže Benfica u 5. meču grupne faze Lige prvaka.