ENGLESKA

Siti uvjerljiv protiv Evertona, meč obilježio sjajan gol Rodrija

"Građani" su ovom pobjedom ostali na 2. poziciji u Premijer ligi

Bernardo Silva, Rodri i Sterling: Strijelci golova na današnoj utakmici. TWITTER

21.11.2021

Mančester siti je lako izašao na kraj sa Evertonom, te je na svom Etihadu u okviru 12. kola engleske Premijer lige slavio sa sigurnih 3:0.

Ovo je za "Građane" bila osma pobjeda u sezoni, a do nje su došli na krilima pogodaka Rahima Sterlinga (Raheem), Rodrija i Bernarda Silve.

Fudbaleri Pepa Gvardiole (Guardiole) su otpor gostiju uspjeli slomiti u finišu prvog dijela kada je Žoao Kanselo (Joao Cancelo) sjajno uposlio Sterlinga. U 55. minuti je Rodri pravim projektilom matirao Džordana Pikforda (Jordan Pickford) za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Silva golom u 86. minuti.

Ovim trijumfom Siti je ostao na 2. mjestu sa 26 bodova, a ima tri manje od prvoplasiranog Čelzija, te bod više od trećeplasiranog Liverpula, dok je Everton ostao na 11. poziciji sa 15 bodova.

Mančester siti će u sljedećem kolu dočekati Vest Hem, dok će Everton na megdan Brentfordu. Fantastičan gol Rodrija možete pronaći na LINKU.