"Rođeni" slavili u Trebinju

Leotar je poveo sa bijele tačke. P. Mucović

Piše: G. Š.

27.11.2021

Fudbaleri Veleža su u okviru 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Leotar na Policama (1:3).

Sporna odluka

Treba naglasiti da je teren bio u katastrofalnom stanju, ali izgleda dovoljno dobar da se meč odigra.

U 17. minuti sdomaći tim je poveo iz jedanaesteraca (mnogi smatraju da je mostarski klub oštećen). Naime, nakon ubačaja iz kornera Zajmović je u gužvi odgurnuo jednog igrača domaćeg tima, a sudija Admir Šehović je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Maksimović.

Vrlo brzo Velež je stigao do izjednačenja. Salčin je ubacio iz slobodnjaka, a Marko Perišić pogodio vlastitu mrežu u 20. minuti susreta. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, te se na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Preokret u nastavku meča

U drugom poluvremenu prva diskutabilna situacija desila se u 58. minuti, kada je Velež tražio penal, ali Šehović se nije oglasio.

U 67. minuti susreta Radovac je pogodio stativu gola domaćih, a nakon dugog pritiska Veleža Zajmović je savladao golmana Leotara za preokret.

U 89. minuti susreta stavljena je tačka na "i". Pršeš je nakon kontra napada savladao golmana Leotara za konačnih 1:3.