Obamejang se propisno obrukao, Arsenal na kraju slavio protiv Njukastla

Gabonac je bio u pat poziciji, ali nije bio precizan

Situacija iz koje nije poentirao napadač Arsenala. screenshot

27.11.2021

Arsenal je slavio protiv Njukastla u 13. kolu engleske Premijer lige rezultatom 2:0. "Topnici" su slavili na krilima golova Bukaja Sake (Bukayo) u 56. minuti i Gabrijela Martinelija (Martinelli) deset minuta kasnije.

Međutim, izabranici Mikela Artete su mogli i ranije doći do vodstva. Kapiten tima Pijer Emerik Obamejang (Pierre Emerick Aubameyang) je u 41. minuti bio u pat poziciji, ali se Gabonac propisno obrukao jer je sa svega dva metra uspio promašiti gol "Svraka" sa Sent Džejms Parka.

Arsenal nakon ove pobjede ima 23 osvojena boda i nalazi se na 5. poziciji, dok je Njukastl zakovan za dno sa svega šest bodova. "Topnici" u narednom kolu gostuju Mančester junajtedu, dok će Njukastl na svom terenu dočekati Norvič.