SERIE A

Vlahović ispisao historiju, Empoli nakon preokreta pobijedio Fiorentinu

Reprezentativac Srbije postao igrač Fiorentine s najviše golova u jednoj kalendarskoj godini

Vlahović: Ovo mu je bio 11. ligaški gol ove sezone. twitter

E. Ćosić

27.11.2021

Empoli je u okviru 14. kola italijanske Serije A nakon preokreta savladao Fiorentinu sa 2:1, a Dušan Vlahović je postao prvi napadač u historiji "Viola" koji je postigao 28 golova u jednoj kalendarskoj godini.

Reprezentativac Srbije je pogodio u 57. minuti, što je bio njegov 11 ligaški gol u sezoni, a 28 u ovoj godini. Međutim, njegov rekord i slavlje Fiorentine pokvario je Empoli i to u roku od samo tri minute. Prvo je Filipo Bandineli (Filippo Bandinelli) pogodio u 86. minuti, da bi tri minute kasnije gol dao i Andrea Pinamonti.

U istom terminu od 15 sati, Sampdorija je na svom terenu savladala Veronu rezultatom 3:1. Gosti su poveli preko Adriena Tameze u 37. minuti, a poravnanje domaćima donio je Antonio Kandreva (Candreva) u 51. minuti. Albin Ekdal je dao gol za preokret u 77. minuti, a konačan rezultat postavio je Nikola Muru (Nicola Murru) u 90. minuti.