Liveprul uvjerljiv, nova pobjeda za Džerarda i Aston Vilu

Odigrana još tri susreta 13. kola Premier lige

Van Dajk: I on se upisao u strijelce. ATHLETIC

27.11.2021

Subotnji program u engleskoj Premijer ligi otvorio je Arsenal pobjedom nad Njukastlom (2:0), a nakon meča na Emirejtsu odigrana su još tri susreta 13. kola.

Liverpul je upisao uvjerljiv trijumf protiv Sautemptona (4:0), a do nove pobjede je stigla i Aston Vila Stivena Džerarda (Steven Gerrard), koja je kao gost savladala Kristal Palas (2:1). U terminu od 16 sati odigran je još jedan meč, a u duelu Norviča i Vulverhemptona nije bilo golova.

"Redsi" su poveli već u 2. minuti kada je pogodio Diogo Žota (Jota). Isti igrač je postigao gol 30 minuta kasnije, a u 37. minuti Tiago Alkantara (Thiago Alcantara) je povisio na 3:0. Ako je bilo dilema oko pobjednika na Enfildu, riješio ju je Virdžil Van Dajk (Virgil Van Dijk).

Aston Vila je na Selhurst Parku slavila na krilima Meta Targeta (Matt Targett), koji je pogodio u 15. minuti, te Džona Mekgina (John McGinn) u 86. minuti, dok je utješni gol za domaćina bio djelo Marka Guejia (Marc Guehi) u posljednjim trenucima susreta.