Blamaža Bešiktaša, Pjaniću najveća ocjena

Aktuelni prvak izgubio na svom terenu od Giresunspora sa čak 4:0

Pjanić: Bešiktaš u krizi. arhiv

27.11.2021

Fudbaleri Bešiktaša doživjeli su pravu blamažu na svom terenu, pošto su u okviru 14. kola turskog prvenstva izgubili od Giresunspora sa visokih 4:0.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu, a specijalni portal "Sofascore" mu je dodijelio najveću ocjenu u poraženom timu.

Ocjene igrača Bešiktaša. screenshot

Giresunspor je poveo u 22. minuti kada je Fuseni Diabate (Fousseni) bio siguran realizator jedanaesterca. Šest minuta do kraja prvog dijela Nedžip Ujsal (Necip Uysal) je dobio crveni karton.

Bešiktaš je u nastavku primio još tri gola. Prvo je Ibrahimna Balde pogodio u 55. minuti za 2:0, a devet minuta kasnije Seržinjo je povisio na 3:0. Konačnih 4:0 postavio je rezervista Džozef Čempnes (Joseph Champness) u 90. minuti.

Ovo je Bešiktašu bio četvrti vezani poraz, dok je Miralem Pjanić zabilježio 11. nastup za aktuelnog turskog prvaka koji se trenutno nalazi na 10. poziciji.