Radnik zbog velike greške Hodžića ostao bez dva boda protiv Borca

Sa današnje utakmice u Bijeljini. FK Borac

Piše: S. G.

28.11.2021

Bijeljinski Radnik je u 18. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovina remizirao (1:1) sa banjalučkim Borcem.

Gosti su bolje otvorili meč, ali prvu izgledniju šansu propustio je Radnik u 32. minuti. Nakon kontra napada u prilici je Šubert, ali Ćorić u posljednji čas blokira njegov šut prema gol. U 38. minuti napadač Borca Jovo Lukić je sa 20-ak metara pogodio prečku, tako da se na odmor otišlo bez golova.

Borac ofanzivnije ulazi i u nastavak, ali nisu gosti napravili puno pred golom Radnika. S druge strane, domaćin je u 56. minuti stigao u vodstva. Pantelić se prvo oslobodio čuvara i potom matirao Ćetkovića. Osam minuta kasnije domaći tim je mogao i do drugog gola. Motika je ukrao loptu odbrani Borca, šutirao prema golu, ali sa gol-linije izbacujhe Vojnović.

Gosti su potom bacili sve karte u napad u finišu. Živković je imao u 76. minuti sjajnu šansu da postigne pogodak... Na kraju Borac ipak dolaze do gola i jednog boda. Veliku grešku golmana Hodžića, koji je neuspješno pokušao izboksovati loptu, iskoristio je Jovo Lukić i zatresao mrežu za 1:1.

Imao je domaći tim šansu da pobijedi kada je Pantelić u finišu meča izašao sam pred Ćetkovića, ali je pogodio stativu.