Pali se alarm na San Siru: Milan izgubio drugu ligašku utakmicu zaredom

"Rosoneri" tri susreta u nizu ne znaju za okus pobjede u domaćem prvenstvu

Ibrahimović: Milan zakazao danas. twitter

E. Ćosić

28.11.2021

Fudbaleri Milana napravili su veliki kiks, pošto su na svom terenu u okviru 14. kola Serije A izgubili od Sasuola rezultatom 3:1. Bio je to drugi uzastopni poraz u ligi za tim sa San Sira, a već treći meč zaredom "Rosoneri" ne znaju za pobjedu u domaćem prvenstvu.

Milan je poveo u 21. minuti kada je asistenciju Tea Ernandeza (Theo Hernandez) iskoristio Alesio Romanjoli (Alessio Romagnoli). Međutim, vodstvo "Rosonera" je trajalo svega tri minute, pošto je Đanluka Skamaka (Gianluca Scamacca) vratio stvari na početak.

Sasuolo je do preokreta stigao u 33. minuti, kada je nakon nespretne intervencije Simon Kjer (Kjaer) poslao loptu u vlastitu mrežu. Za nokaut "Rosonera" pobrinuo se Domeniko Berardi (Domenico Berrardi) koji je dao gol u 66. minuti.

Ako je bilo dilema oko pobjednika, njih je otklonio Romanjoli koji je u 77. minuti zaradio isključenje, te tako ostavio svoje saigrače na cjedilu. Bh. reprezentativac Rade Krunić današnji meč je ispratio sa klupe za rezervne igrače.